Federacja Anarchistyczna Kraków informuje o sporze pomiędzy lokatorami jednego z mieszkań w kamienicy przy ul. Radziwiłłowskiej w centrum Krakowa, a jego właścicielem.

Według relacji mieszkańców – pana Zbigniewa i jego żony Anny, w poniedziałek 8 czerwca właściciel wkroczył do mieszkania z ekipą kilku robotników, którzy totalnie zdemolowali całe mieszkanie.

Zniszczono m.in. podwieszane sufity, wybito dziurę do sąsiedniego lokum, wymontowano drzwi i okna, odłączono media, a rzeczy wyrzucono na podwórko.

„Wymontowali okna i drzwi (zamknięto je w mieszkaniu obok), wyburzono ścianę do łazienki, zerwano linoleum, zburzono podwieszany sufit w przedpokoju i łazience, zniszczono szafki, wyrzucono na podwórko całe mienie, w tym toaletę i wannę. Przykryto odpływ wody i zasypano go gruzem. Odłączono prąd, gaz i wodę. Nie wiadomo czy gaz i prąd odłączały osoby upoważnione. Zrobiono dziurę na wylot do mieszkania obok. Gruz ze ściany w pokoju pozostawiono w przedpokoju. Mieszkanie zostawiono w ruinie. Nie okazano żadnych dokumentów, decyzji itp.” – można przeczytać w poście na Facebooku.

Takie rzeczy dzieją się w Krakowie! Pan Zbigniew wraz z żoną Anną mieszkają w kamienicy przy ulicy Radziwiłłowskiej...

Gepostet von Federacja Anarchistyczna Kraków am Mittwoch, 17. Juni 2020

Sytuacja lokatorów

Pan Zbigniew i jego żona mieszkają w lokum przy ul. Radziwiłłowskiej 27 już od pięciu lat. Przez prawie 4 lata opiekowali się chorą matką, na którą był miejski przydział na mieszkanie.

Gdy starsza kobieta zmarła zaczęły się problemy z właścicielem. Obecni lokatorzy uważają, że próbuje on się ich pozbyć z mieszkania, najpierw podnosząc czynsz, a ostatecznie niszcząc ich rzeczy.

Federacja zwraca też uwagę, że właściciel firmy zajmuje się najmem mieszkań i prawdopodobnie pragnie wykorzystać lokum pod najem krótkoterminowy, na którym w tej części miasta można świetnie zarobić.

Przypomnij sobie o: Ponowny wzrost potwierdzonych przypadków w województwie. Ile osób przebywa w szpitalach

Jak informował portal Życie: Po mieście jeżdżą już nowe tramwaje. Wiadomo jakie trasy obsługują i dlaczego są wyjątkowe

Portal Życie Kraków pisał również o: prognoza na piątek 19 czerwca. Jaka będzie dzisiaj pogoda w Małopolsce