W Krakowie pasażerowie będą mogli przejechać się już dwoma przyjaznymi dla środowiska i nowymi tramwajami Lajkonik, które stopniowo będą zastępować wysłużone już pojazdy.

W przyszłości ma być już takich w mieście 50.

Na jakich trasach pojadą?

Jeden z tramwajów ma zaplanowane kursy na linii numer 52, która prowadzi od nowohuckiego Osiedla Piastów do pętli Czerwone Maki P+R.

Drugi z nich pojedzie na linii numer 3 od przystanku Nowy Bieżanów P+R do Krowodrzej Górki.

fot. infotram.pl

Nowoczesne tramwaje w Krakowie

Nowe tramwaje są niskopodłogowe i wyposażone w innowacyjny system, monitoring, klimatyzację, ledowe oświetlenie, a także nowoczesny system informacji pasażerskiej wyświetlający trasę przejazdu.

- Wszystkie nowe niskopodłogowe tramwaje będą mieć długość 33,4 metra i szerokość 2,4 m. Całkowita pojemność pojazdu to 225 osób, w tym 82 miejsca siedzące - mówią przedstawiciele MPK.

Dodatkowo, każdy tramwaj Lajkonik jest wyposażony w specjalną platformę, która ułatwia weście i wyjście osobom niepełnosprawnym, a także apteczkę pierwszej pomocy.

Użytkownicy elektroniki będą też mogli skorzystać z gniazdek elektronicznych i portów USB aby doładować swoje urządzenia mobilne.

Przypomnij sobie o: Pies spadł z czwartego piętra w podejrzanych okolicznościach. Policjanci wyjaśniają co się wydarzyło

Jak informował portal Życie: Małopolska: Sanepid podaje bardzo smutne wieści. Są najnowsze dane o zachorowaniach na koronawirusa

Portal Życie pisał również o: IMGW wydało ostrzeżenie. Nad regionem mogą przejść silne burze. Co jeszcze wiadomo