W ubiegły czwartek 11 czerwca doszło do smutnego wypadku przy ulicy Konopnickiej w Krakowie. Mieszkańcy kamienicy odkryli, że z czwartego piętra wypadł pies i zawiadomili policję.

"Policjanci odebrali zgłoszenie, że pod jednym z bloków w rejonie Dębnik leży martwy pies. Funkcjonariusze na miejscu potwierdzili ten fakt" – komentuje rzecznik KMP w Krakowie.

Obecnie badane są okoliczności tego zdarzenia z ustawy o ochronie zwierząt. Sprawą zainteresowało się również Krakowskie Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami.

fot. smoglab.pl

Co się wydarzyło?

Świadkowie mówią, że pies został adoptowany w maju przez jednego z mieszkańców kamienicy.

Kundelek miał już swoje lata, chodził na smyczy i sprawiał wrażenie spokojnego, ułożonego i przyjaźnie nastawionego do ludzi.

Według właściciela, pies miewał jednak napady agresji. Tydzień temu w czwartkowy wieczór miał go bez powodu zaatakować i ugryźć w rękę.

Mężczyzna relacjonuje, że chciał go zostawić na tarasie ale poślizgnął się. Gdy wstał, okazało się, że pies wypadł z balkonu.

Przypomnij sobie o: Brakuje miejsc w żłobkach. Co to oznacza dla miasta i dla rodziców

Jak informował portal Życie: Małopolska: Sanepid podaje bardzo smutne wieści. Są najnowsze dane o zachorowaniach na koronawirusa

Portal Życie pisał również o: Małopolska: uzdrowiska już działają i przyjmują pacjentów. Jakie trzeba spełnić wymogi przed wyjazdem