Jak podaje portal „Pikio”, do dramatycznego zdarzenia doszło 18 czerwca 2020. 31-letnia Polka została postrzelona przez policjanta. Pomimo podjętej akcji ratunkowej życia kobiety nie udało się uratować – zmarła po przewiezieniu do szpitala.

Śmiertelna interwencja

W czwartek 18 czerwca około 21 mazowieccy policjanci zostali wezwani do interwencji, której powodem była awantura domowa w jednej z kamienic na Żyrardowie. We wskazanym mieszkaniu policjanci zastali zakrwawionego mężczyznę. Na podwórzu dostrzegli agresywną kobietę z nożami w rękach.

Po wejściu do mieszkania potwierdzono, że na podłodze leży zakrwawiony mężczyzna. Policjanci zaczęli udzielać mu pomocy, gdy usłyszeli krzyki dochodzące z podwórka. Na zewnątrz zobaczyli kobietę, która była agresywna” – poinformowała podinsp. Katarzyna Kucharska, z mazowieckiej policji.

YouTube

Kulisy zatrzymania

Funkcjonariusze starali się zatrzymać 31-latkę, jednak kobieta nie reagowała na ich wezwania. Miała nawet atakować interweniujących funkcjonariuszy. Policjanci użyli gazu łzawiącego, a także oddali ostrzegawczy strzał w powietrze. Kobieta w dalszym ciągu jednak zachowywała się „irracjonalnie i atakowała policjantów”. Padł strzał w jej stronę „w celu odparcia bezpośredniego zamachu na życie funkcjonariuszy".

Po postrzale policjanci udzielili rannej 31-latce pomocy. Przewieziono ją do szpitala, gdzie zmarła. Do szpitala trafił również znaleziony w kamienicy mężczyzna. Policja i prokuratura badają okoliczności w jakich doszło do zdarzenia.

YouTube

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: 19.06.2020. Ministerstwo Zdrowia opublikowało raport dotyczący koronawirusa. Dane są niepokojące

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Małopolska: ponowny wzrost potwierdzonych przypadków w województwie. Ile osób przebywa w szpitalach

O tym się mówi: Łukasz Szumowski podjął ważną decyzję dotyczącą wyborów prezydenckich. Jej skutki dotkną wielu Polaków