Jak podaje portal „Gala”, Anna Jantar była w latach 70. prawdziwą gwiazdą. Zginęła 14 marca 1980 roku w katastrofie lotniczej, pozostawiając męża Jarosława Kukulskiego i czteroletnią wówczas córkę Natalię.

Tamten tragiczny dzień

Adam Glinka, z którym w Chicago swoje ostatnie koncerty grała Anna Jantar wspominał, że tamtego dnia na amerykańskim lotnisku była okropna pogoda „„śnieżyca, ponuro, nieprzyjemnie”. Samolot Ił-62M, którym wracała do Warszawy, był cały oblodzony. Glinka wątpił wówczas, że może odlecieć – na nieszczęście start się udał.

Samolot miał wylądować na Okęciu, gdzie czekał mąż Anny Jantar, jej córka oraz mama Halina Szmeterling. Od jakiegoś czasu małżeństwo Anny i Jarosława przeżywało kryzys, ale Kukulski liczył, że wszystko uda się jeszcze naprawić. Kupił żonie bukiet kwiatów, wcześniej napisał list, w którym zapewnił, że chce walczyć o ich miłość.

26 sekund i wszystko się skończyło

Na moment przed planowanym lądowaniem samolotu, zaledwie 950 metrów przed celem maszyna się rozbiła. Wszystko trwało zaledwie 26 sekund. Wszyscy pasażerowie i załoga zginęli – łącznie 87 osób, w tym Anna Jantar. Kordony milicji ogrodziły miejsce katastrofy, rodziny ofiar nie mogły się tam nawet zbliżyć.

„To był ogromny wstrząs. Gazety pisały o tej katastrofie na pierwszych stronach, drukowano szczegółową listę ofiar” – powiedział w rozmowie z „Galą” Marcin Wilk, autor książki biograficznej „Tylko słońca”. Gdyby dziś żyła, świętowałaby 10 czerwca swoje 76 urodziny.

YouTube

Pożegnanie

Pogrzeb gwiazdy odbył się 25 marca, na Powązkach. Pojawiło się na nim 40 tysięcy osób. Natalia nie wiedziała, że jej mama zginęła. Ani tata, ani babcia nie byli jej w stanie tego powiedzieć. Dowiedziała się dopiero dwa lata później, kiedy zobaczyła program wspomnieniowy. Natalia zamknęła się w pokoju i płakała.

Anna Jantar po raz pierwszy otarła się o śmierć w styczniu 1971 roku. Droga była śliska i auto, którym jechała wpadło na drzewo. Na szczęście skończyło się tylko rozciętą głową i lekkimi obrażeniami. Niestety wracając ze Stanów Zjednoczonych nie miała już tyle szczęścia.

YouTube

Poruszyła was historia Anny Jantar?

To też może cię zainteresować: Czy Karol Strasburger nie radzi sobie z opieką nad córką? Prezenter odniósł się do pogłosek

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Barbara Kurdej - Szatan już nie może doczekać się przyjścia na świat swojego dziecka. Przyszła mama podzieliła się z fanami swoimi przygotowaniami

O tym się mówi: Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych przypadkach koronawirusa w Polsce. Kiedy epidemia się zatrzyma