Anna Dymna urodziła się w Legnicy 20 lipca 1951 roku. W tym roku aktorka skończy 68 lat, z czego już prawie 26 lat spełnia się w roli aktorki. Anna Dymna ukończyła VII Liceum Ogólnokształcące im. Zofii Nałkowskiej w Krakowie. Jest także absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, w której od 1990 roku jest także wykładowcą.

Anna Dymna życie prywatne

Anna Dymna trzykrotnie wychodziła za mąż. Pierwszym mężem aktorki był Wiesław Dymny. Podobnie jak żona, Dymny był artystą. Świetnie sprawdzał się w roli aktora, poety czy scenarzysty. Para poznała się na studiach. Początkowo nic nie zapowiadało tego, że między nimi narodzi się jakiekolwiek uczucie. Parę łączyła spora różnica wieku. Było między nimi 15 lat różnicy, co nie wpływało na ich związek. Parę rozdzieliła śmierć Dymnego, który odszedł nagle 12 lutego 1978 roku. 27 letnia wówczas Anna, została wdową.

Anna Dymna wyszła ponownie za mąż. Swojego drugiego męża, kobieta poznała szpitalu, w którym dochodziła do sprawności po wypadku. Zbigniew Szot był fizjoterapeutą. Para pobrała się i doczekała syna – Michała. Mężczyzna urodził się w 1895 roku. Michał zdecydował, że przyjmie nazwisko po pierwszym mężu matki i będzie tak jak ona, nazywał się Dymny. Małżeństwo Anny i Zbigniewa przetrwało jedynie 7 lat. Para rozwiodła się w 1989 roku.

Kolejnym mężem Anny Dymnej jest jej ówczesny mąż Krzysztof Orzechowski. Mężczyzna jest aktorem i reżyserem.

Anna Dymna — kariera aktorska

Anna Dymna może pochwalić się naprawdę długą listą ról teatralnych, a także filmowych. Aktorka wielokrotnie występowała w Teatrze Telewizji. Jej debiut teatralny miał miejsce jeszcze za czasów studiów - w 1969 roku w Teatrze imienia Juliusza Słowackiego w Krakowie, gdzie zagrała w Weselu Stanisława Wyspiańskiego, wcieliła się wówczas w role Isi i Chochoła.

Choroba aktorki

Jak wyznała podczas jednego z wywiadów, aktorka zmaga się z hipoglikemią, czyli niedocukrzeniem. Gwiazda cierpi na tę chorobę od kilku lat. Na szczęście choroba nie przeszkadza jej w dalszej działalności. Aktorka w 2003 roku zaangażowała się w działalność charytatywną. Anna Dymna od wielu lat prowadzi fundację „Mimo wszystko”, która pod swoje skrzydła przyjmuje dorosłe osoby, które zmagają się z niepełnosprawnością intelektualną.