"Czterdziestolatek" to serial po raz pierwszy wyemitowany 16 maja 1975 roku. Już od pierwszych odcinków produkcja cieszyła się ogromną popularnością, dlatego po pierwszych siedmiu odcinkach serii postanowiono ją kontynuować.

Na podstawie serialu powstał również pełnometrażowy film "Motylem jestem, czyli romans 40-latka", który również został dobrze przyjęty przez fanów.

Dzięki tej produkcji popularność zyskało wielu aktorów. Największą sławę zyskał Andrzej Kopiczyński, główny bohater wcielający się w tytułową rolę. Losy inżyniera Stefana Karwowskiego idealnie wkomponowały się w rzeczywistość lat 70.

Czego na pewno nie wiedzieliśmy o tym serialu?

W pierwszych latach produkcji żaden z twórców serialu nie przewidział, że spotka się on z tak wielką sympatią widzów. Nagrano jedynie siedem 40-minutowych odcinków, które szybko okazały się niewystarczające.

Wkrótce więc powstało kolejnych 14 odcinków. Ponadto nagrano wspomniany wyżej film pełnometrażowy również z udziałem charyzmatycznego inżyniera. Wszystko, co związane z "Czterdziestolatkiem" szybko stawało się hitem.

Kolejna ciekawostka to aktor wcielający się w rolę syna Karwowskiego. Aktor Piotr Kąkolewski, który zasłynął ze swojej bujnej czupryny, wcalej takowej nie posiadał. Okazało się, że chłopiec w trakcie nagrań nosił perukę.

Nie można tutaj pominąć Ireny Kwiatkowskiej i jej znakomitej roli "kobiety pracującej". Aktorka w każdym odcinku reprezentowała inny zawód, pokazująć tym samym, iż "żadnej pracy się nie boi".

Aktorka wcieliła się aż w 19 zawodów! Była: roznosicielką mleka, specjalistką od uszczelniania okien, inkasentką gazowni-elektrowni, ajentką PZU, sprzedawczynią cielęciny, szwaczką, sprzątaczką na uniwersytecie, listonoszką, kontrolerką biletów, hydraulikiem, kominiarzem, pomocą domową, jednoosobową trójką szkolną, rzeczoznawczą, inspektorem, agentką do walki z terroryzmem, ochotniczką w Komitecie Opieki nad Żonami Rezerwistów, naganiaczem oraz ogrodnikiem.

Nie każdy wie również o tym, że "Czterdziestolatek" doczekał się swojego ronda. Skrzyżowanie na pograniczu warszawskiego Śródmieścia i Ochoty, u zbiegu Alej Jerozolimskich, ul. Chałubińskiego oraz alei Jana Pawła II otrzymało imię kultowej, polskiej produkcji.

Przypomnij sobie: WHITNEY HOUSTON. JEDNA Z NAJLEPSZYCH ŚWIATOWYCH ARTYSTEK I HISTORIE, KTÓRE RZUCIŁY CIEŃ NA JEJ DOROSŁE ŻYCIE

Jak informował portal "Życie": FILIP CHAJZER BEZBŁĘDNIE PODSUMOWAŁ ZDJĘCIE SWOJEGO OJCA. "JESTEŚ NIE DO KOŃCA NORMALNY"

Portal "Życie" pisał: CLEO POPŁAKAŁA SIĘ W PIERWSZYM ODCINKU „THE VOICE KIDS”. CO JĄ TAK MOCNO WZRUSZYŁO