Korekta wchodzi w życie w niedzielę 30 sierpnia i będzie obowiązywać aż do 7 listopada. Na jej wpływ mają prace inwestorskie.

Z tego powodu kilka pociągów będzie podróżować na skróconej trasie. Są to: TLK Karpaty, TLK Małopolska i IC Witkacy, które jeżdżą na relacji Gdynia Główna - Zakopane - Gdynia Główna.

Na odcinku Kraków-Zakopane-Kraków na podróżnych będzie czekać zastępcza komunikacja autobusowa.

Wracają pociągi

Wielki powrót zaliczy z kolei kilka pociągów, które zawieszone zostały z powodu pandemii koronawirusa.

Są to m.in. IC Łokietek (Kraków Główny- Warszawa Wschodnia), a także IC Warmia (Olsztyn Główny-Kraków Główny).

fot. RDC

Zmiany w Kolejach Małopolskich

Korekta rozkładu została zaplanowana też przez Koleje Małopolskie. Tutaj przede wszystkim ucieszą się pasażerowie korzystający z dojazdów na lotnisko.

„Pociągi w relacji Wieliczka Rynek-Kopalnia-Kraków Lotnisko, kursujące w cyklu godzinnym, zostaną uzupełnione o pociągi relacji Kraków Główny-Kraków Lotnisko, co umożliwi dojazd z centrum Krakowa do zachodniej części miasta oraz Kraków Airport w cyklu półgodzinnym” - informuje przewoźnik.

Z kolei z utrudnieniami będą musieli się liczyć pasażerowie na trasie Tarnów-Krynica-Zdrój z powodu prac remontowych na torach.

To też może cię zainteresować: Kraków: tramwaje nie pojadą popularną trasą. Z jakimi zmianami muszą się liczyć podróżujący

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: tragiczny finał zdarzenia nad zalewem Bagry. Uratował kolegę, ale sam nie zdołał dopłynąć do brzegu

O tym się mówi: Małopolska: wiele parafii zyska nowych proboszczów. Kuria ogłasza nowe zmiany na stanowiskach