Według raportu policji, do zdarzenia doszło w poniedziałek 24 sierpnia po południu nad popularnym wśród plażowiczów zalewem Bagry.

Co się wydarzyło?

Z relacji świadków wiadomo, że 16-letni chłopak przebywał w wodzie z kilkoma kolegami. Gdy jeden z nich zaczął tonąć, ruszył mu na pomoc. Niestety sam nie zdołał dopłynąć do brzegu i utonął.

fot. Dziennik Polski

„Do zdarzenia doszło około godziny 17.20. 16-latek kąpał się w zalewie w towarzystwie dwóch innych osób. Nagle jedna z nich zaczęła tonąć. 16-latek ruszył na pomoc. Udało mu się pomóc tej osobie, ale sam zniknął pod wodą. Po kilku minutach został wyciągnięty na brzeg przez inne wypoczywające nad zalewem osoby. Niestety, mimo reanimacji zmarł” – informuje mł. asp. Piotr Szpiech z KMP w Krakowie.

Do tej tragedii doszło na obszarze niestrzeżonym.

To też może cię zainteresować: Kraków: tramwaje nie pojadą popularną trasą. Z jakimi zmianami muszą się liczyć podróżujący

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: za kilka dni w życie wchodzą nowe rozkłady jazdy. Czego mogą oczekiwać korzystający z komunikacji miejskiej

O tym się mówi: Małopolska: wiele parafii zyska nowych proboszczów. Kuria ogłasza nowe zmiany na stanowiskach