Przedstawiciele komunikacji miejskiej w Krakowie poinformowali o wyłączeniu ruchu tramwajowego wzdłuż ul. Zakopiańskiej.

Jest to spowodowane realizacją następnego etapu Trasy Łagiewnickiej przy torowisku gdzie powstanie drugi tor tramwajowy.

Co to oznacza dla podróżujących?

Zmiany dotkną przede wszystkim korzystających z tramwajów nr 8, 19 oraz 22. W ciągu kilku najbliższych dni kursują one na skróconej trasie do pętli „Łagiewniki”.

Z tego powodu do piątku 28 sierpnia działać będzie zastępcza komunikacja autobusowa nr 708, która połączy odcinek od pętli „Łagiewniki” do „Borek Fałęcki”.

fot. pixabay

Częstotliwość kursów wynosi co 7,5 minuty w godzinach szczytu w dni powszednie, i co 10 minut poza godzinami szczytu oraz dni wolne.

Co do biletów okresowych na linie nr 8, 19, 22, to zachowują one ważność na całej trasie nr 708.

To też może cię zainteresować: Kraków: dyrekcja Muzeum Narodowego podjęła zaskakującą decyzję odnośnie darmowych niedziel. Co to oznacza dla zwiedzających

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: za kilka dni w życie wchodzą nowe rozkłady jazdy. Czego mogą oczekiwać korzystający z komunikacji miejskiej

O tym się mówi: Małopolska: wiele parafii zyska nowych proboszczów. Kuria ogłasza nowe zmiany na stanowiskach