Jak podaje portal "Kraków", od soboty 22 sierpnia do piątku 28 sierpnia zostanie wyłączony ruch tramwajowy na ul. Zakopiańskiej. Na ten czas zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Linia autobusowa 708 połączy pętle "Borek Fałecki" i "Łagiewniki".

Tramwaje znikają z Zakopiańskiej

Zniknięcie tramwajów z ul. Zakopiańskiej związane jest z realizacją kolejnego etapu budowy Trasy Łagiewnickiej przy torowisku ciągnącym się wzdłuż zakopiańskiej. Dzięki pracom zostanie uruchomiony drugi tor tramwajowy.

W związku z tym zmianie ulegną linie tramwajowe o numerach: 8, 19, 22. Ich trasy zostaną tymczasowo skrócone do pętli "Łagiewniki". Zmianie nie ulegną za to godziny kursowania tych tramwajów.

YouTube

Zastępcza linia 708

Zastępcza linia autobusowa nr 708 będzie wykonywała kursy na trasie "Borek Fałęcki" - ul. Zakopiańska - Łagiewniki. Kursy odbywać będą się w odstępach co 7,5 minuty w dni powszednie w godzinach szczytu, a poza nimi co 10 minut. W niedzielę od godziny 8 autobusy 708 będą kursować co kwadrans.

Autousy będą zatrzymywały się na poniższych przystankach:

Borek Fałęcki (przystanek początkowy i końcowu) zlokalizowany na pętli (w przypadku kursów w kierunku Łagiewnik będzie również funkcjonował przystanek zlokalizowany na ul. Zakopiańskiej).

Solvay i Łagiewniki ZUS pojawią się w pobliżu znajdujących się tam przystanków tramwajowych.

przystanki przelotowe Łagiewniki na trasie w kierunku „Borku Fałęckiego” zlokalozowane będą na ul. Zakopiańskiej, podczas gdy w kierunku „Łagiewnik” na ul. Brożka.

„Łagiewniki” (przystanek początkowy i końcowy) będzie zlokalizowany na pętli.

Pixabay

Wprowadzone zmiany będą dla was utrudnieniem?

To też może cię zainteresować: Kraków: koleje małopolskie wydały pilny komunikat. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Barbara Kurdej-Szatan szczere mówi: "Zazdroszczę Ani Lewandowskiej". O co poszło

O tym się mówi: Kolejne dni dla seniorów będą szczególnie trudne. Lepiej się nie narażać, chodzi o możliwość utraty zdrowia i życia