Jak podaje portal "Co w Krakowie", Koleje Małopolskie poinformowały pasażerów, że w związku z pracami modernizacyjnymi na obszarze krakowskiego węzła kolejowego od 30 sierpnia 2020 roku zmianie ulegnie rozkład jazdy pociągów.

Kursy do Kraków Airport

Od 29 września 2020 roku przywrócone mają zostać odbywające się co 30 minut kursy, które zostały zmodyfikowane zarówno w związku z pandemią koronawirusa oraz pracami prowadzonymi na stacji Kraków Główny.

Pociągi relacja Wieliczka Rynek-Kopalnia – Kraków Lotnisko, których kursy odbywają się raz na godzinę zostaną uzupełnione o pociągi kursujące na trasie Kraków Główny – Kraków Lotnisko, co umożliwi dojazd z centrum miasta do jego zachodniej części w odstępach pół godzinnych.

Utrudnienia na trasie Tarnów-Krynica Zdrój

Prowadzone prace na różnych odcinach torów kolejowych na trasie Tarnów - Nowy Sącz – Krynica-Zdrój w dniach od 14 do 19 września za wszystkie kursy pociągowe na tej trasie zostanie uruchomiona zastępcza komuikacja autobusowa.

Utrudnienia dotkną wszystkich pociągów na trasie Kraków – Nowy Sącz oraz Kraków – Krynica-Zdrój. Pasażerowie muszą się przygotować na przesiadkę do zastępczej komunikacji autobusowej na stacji w Tarnowie.

YouTube

Zawieszenie obsługi przystanku Kraków Nowa Huta

Od 31 sierpnia do 30 września prowadzone będą prace utrzymaniowo-naprawcze na stacji Kraków Nowa Huta. W związku z tym nie będzie dostępny tor przy przy peronie, a co za tym idzie nie będą się tu zatrzymywały pociągi pasażerskie SKA3.

YouTube

Pozostałe zmiany w kursowaniu Kolei Małopolskich znajdziecie tutaj.

Jak przyjmujecie zapowiadane zmiany?

To też może cię zainteresować: Kraków: dobre informcje dla kierowców. Kończy się jeden z bardziej uciążliwych remontów

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Była obiektem westchnień wszystkich mężczyzn w kraju. Nikt nie spodziewał się tego, co się z nią stało. Co się dzieje z przepiękną Polą Raksą

O tym się mówi: Jedno z województw zdecydwało się wprowadzić obostrzenia w szkołach. Z czym muszą się liczyć uczniowie