Jak podaje portal "Gazeta Krakowska", kierowcy już od poniedziałku 24 sierpnia będą mogli odetchnąć z ulgą. Zakończy się wówczas remont wiaduktu na ul. Zakopiańskiej, nad autostradą A4. Zmieniona na czas remontu organizacja ruchu sprzyjała tworzeniu się korków.

Koniec uciążliwego remontu

Remont wiaduktu przy ul. Zakopiańskiej ruszył pod koniec czerwca. " Aktualnie wykonawca w czasie prac przewidzianych dla drugiego etapu dodatkowo wykonuje te zaplanowane w ramach trzeciego. Dzięki temu całość robót zakończy się wcześniej. Oznacza to, że od poniedziałku, 24 sierpnia na ul. Zakopiańskiej przywrócona zostanie stała organizacja ruchu" - tę dobrą wiadomość przekazali pracownicy z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

W pierwotnym planie prace miały potrwać trzy miesiące i odbywać się w trzech etapach. Prace przewidziane w pierwszym etapie zakończono zgodnie z planem. W tej chwili trwają prace związane z drugim etapem.

gazetakrakowska.pl

"Wykonawcy udało się podjąć prace zaplanowane w ramach trzeciej. W ramach prac wykonywana jest naprawa betonu elementów konstrukcji nośnej oraz podpór, wzmocnienie taśmami z włókien węglowych belek nośnych, zabezpieczenie antykorozyjne powierzchni betonu elementów nośnych oraz podpór obiektu" - dodają urzędnicy.

gazetakrakowska.pl

To sprawi, że już w przyszłym tygodniu kierowcy nie będą musieli przejmować się uciążliwymi korkami. Zaskoczyło was szybsze zakończenie prac?

To też może cię zainteresować: Temperatury nie będą nas oszczędzać do końca tygodnia. W piątek może paść rekord

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Meghan Merkle nie przestaje kpić z rodziny królewskiej? Wiele osób nie ma co do tego wątpliwości

O tym się mówi: Poważne ostrzeżenie dla Polaków ze strony Łukasza Szumowskiego. Po podpisaniu rezygnacji powiedział kilka mocnych słów