Jak podaje portal "Kraków Nasze Miasto", w Małopolsce potwierdzono w ciągu ostatniej doby 140nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To o 6 przypadków więcj niż wczoraj. Od początku epidemii koronawirusa w województwie potwierdzono łącznie 5838 przypadków.

Koronawierus w Małopolsce

Ze 140 nowych przypadków 37 wykryto w Krakowie, 26 w powiecie nowotarskim, 20 w powiecie nowosądeckim, 12 w powiecie tatrzeńskim, 9 w powiecie tarnowskim, 7 w Nowym Sączu, po 6 w powiecie limanowskim i krakowskim, 5 w powiecie gorlickim, 3 w powiecie wielickim, po 2 w powiecie brzeskim, oświęcimskim i w Tarnowie, po 1 w powiatach bocheńskim, chrzanowskim i wadowickim.

krakow.naszemiasto.pl

Osoby zakażone są w wieku od roku do 86 lat. 10 osób trafiło do szpitala, pozostałe przebywają w izolacji. Liczba aktywnych przypadków koronawirusa wynosi obecnie 3514. W ciągu ostatniej doby odnotowano 56 ozdrowieńców.

Zmarły dwie osoby zakażone koronawirusem: 81-latek z powiatu gorlickiego oraz 73-latka z powiatu tatrzańskiego. Obie ofiary przebywały w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie i miały choroby współtowarzyszące. W szpitau jednoimiennym przebywa obecnie 301 osób. Kwarantanną objęto 11645 osób.

krakow.naszemiasto.pl

Obawiacie się wprowadzenia kolejnych stref żółtych lub czerwonych na terenie województwa małopolskiego?

To też może cię zainteresować: Małopolska: mieszkańcy województwa rozczarowani teleporadami medycznymi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wokalista Pięknych i Młodych został tatą, i to podwójnie. Najpierw jednak przeżył chwile grozy. O co chodzi

O tym się mówi: Bill Gates na temat szczepienia na koronawirusa. Czy wprowadzenie go będzie oznaczało koniec pandemii