Jak podaje portal "Gazeta Krakowska", małopolski sanepid 14 sierpnia poinformował o 184 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Przekazano również informację o śmierci kolejnych 2 osób z regionu.

Koronawirus w Małopolsce

W ciągu ostatniej doby potwierdzono 184 nowe przypadki zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w Małopolsce. Z czego 41 osób pochodzi z Krakowa, 30 z powiatu nowotarskiego, 26 z powiatu nowosądeckiego, 12 z powiatu krakowskiego, 11 z powiatu tatrzańskiego, po 10 z Nowego Sącza i powiatu tarnowskiego, 9 z powiatu limanowskiego, 6 z powiatu oświęcimkskiego, 5 z powiatu olkuskiego, po 4 z powiatów wadowickiego i wielkickiego, po 3 osoby z powiatów bocheńskiego, gorlickiego, myślenickiego, proszowickiego, 2 z powiatu brzeskiego oraz po 1 osobie z Tarnowa i z powiatu dąbrowskiego.

gazetakrakowska.pl

17 osób z wymienionej grupy przebywa w szpitalu, pozostali pozostają w domowej izolacji. Służby sanitarne podały również informacje o dwóch osobach zmarłych z naszego województwa: 67-letniej kobiety z powiatu tarnowskiego oraz 74-letniej kobiety z powiatu wadowickiego. Obie przebywały w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Liczba aktywnych przypadków w Małopolsce wynosi obecnie 3136. Wyleczono do tej pory 2023 osoby. Zmarło 88 chorych na COVID-19. 12 927 osób znajduje się pod nadzorem służb sanitarnych (w tym 12 012 osób, które są objęte kwarantanną).

gazetakrakowska.pl

Obawiacie się kolejnych wzrostów liczby zakażonych?

To też może cię zainteresować: Kraków: nowy wojewoda małopolski zakażony koronawirusem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jeśli mamy ten ser w domu to trzeba się go pozbyć! GIS wycofuje produkt ze sklepów, znaleziono w nim szkodliwe bakterie

O tym się mówi w Polsce: Polacy nie będą zadowoleni, służby sanitarne zdecydowały się na ważny krok. Istotne ograniczenia nad morzem