Jak podaje portal "Gazeta Krakowska", nowy wojewoda małopolski Łukasz Kmita uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Łukasz Kmita w ubiegłym tygodniu miał kontakt z zakażonym wirusem SARS-CoV-2 posłem Prawa i Sprawiedliwości Jackiem Osuchem.

Wojewoda małopolski zakażony koronawirusem

Informację o zakażeniu Łukasza Kmity podało w oficjalnym komunikacie biuro prasowe wojewody. "Wykonane w czwartek 13 sierpnia badanie laboratoryjne potwierdziło zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u wojewody małopolskiego Łukasza Kmity".

Zgodnie z obowiązującymi zasadami, wszystkie osoby, które miały bezpośredni kontakt z nowym wojewodą małopolskim zostaną objęte kwarantanną. Z kolei osoby, które miały z nim dalszy kontakt znajdą się pod dozorem epidemiologicznym. Osoby w kwarantannie będą wykonywały swoje obowiązki zdalnie.

YouTube

Stan wojewody małopolskiego

"Zarówno wojewoda, jak i pracownicy skierowani do kwarantanny czują się dobrze. Mamy nadzieję na ich szybki powrót do dotychczasowej formy realizowanych obowiązków. Jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi – zarówno wojewódzkimi, jak i powiatowymi. Kolejne działania będziemy podejmować stosownie do ich rekomendacji" - informuje biuro prasowe.

Łukasz Kmita po otrzymaniu wyników testu skontaktował się ze wszystkimi osobami, z którymi w ostatnim czasie miał bliski kontakt.

gazetakrakowska.pl

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Kraków: dobra wiadomość dla rodziców i maluchów. Oddano do użytku trzy place zabaw

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Reporter TVP3 doczekał się zwolnienia po zamieszaniu wokół jego czynu. Stacja wyciąga konsekwencje po materiale o śmieciach

O tym się mówi: Czy jeszcze w tym roku Polaków czeka obowiązkowe szczepienie? Łukasz Szumowski rozwiewa wątpliwości