Jak podaje portal "Gazeta Krakowska", zakończyły się prace modernizacyjne ogródków zabaw przy trzech Klubach Rodzica prowadzonych przez krakowskie instytucje kultury. Zrewitalizowano na nich zieleń, namalowano pola do gier (m.in. w klasy i ślimaka). Pojawiła się nowa mała architektura w postaci drewnianych tarasów, wiklinowych szałasów, zjeżdżalni, huśtawek i drabinek.

Zmodernizowane place zabaw

Wśród klubów rodzica, które mogą cieszyć się ze zmodernizowanych placów zabaw znalazły się:

Klub Rodziców „Wróblowice” mieszczący się przy ul. Niewodniczańskiego i prowadzony przez Centrum Kultury Podgórza (koszt prac 216 tys. zł),

Klub Rodziców "Rybitwy" znajdujący się przy ul. Rybitwy podlegającym pod Centrum Kultury Podgórza (koszt prac 634 tys. zł),

Klub Rodziców "Karino" zlokalizowany przy ul. Truskawkowej, będący filią Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (koszt prac 251 tys. zł).

Kluby rodzica w Krakowie

Obecnie w mieście funkcjonuje 41 Klubów Rodzica z dziećmi od 3 lat. Głównym celem prowadzonej przez nich działalności jest tworzenie przyjaznej przestrzeni zarówno dla rodziców, jak i dzieci. Rodzice mogą się w nich spotykać, żeby wymieniać się doświadczeniami, dzielić się patentami i problemami związanymi z wychowanie dzieci.

W klubach tych rodzice mają szansę nie tylko na spotkanie z innymi rodziacami, ale także na pomoc ze strony specjalistów. Kluby od marca do 15 czerwca działały jedynie internetowo w związku z wprowadzonymi obostrzeniami wynikającymi z epidemii koronawirusa. Teraz znów funkcjonują stacjonarnie przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Efekty prac możecie zobaczyć poniżej.

gazetakrakowska.pl

gazetakrakowska.pl

gazetakrakowska.pl
\

gazetakrakowska.pl

Korzystacie z klubów rodziców?

To też może cię zainteresować:

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:

O tym się mówi: