Medialne doniesienia na ten temat i oburzenie środowiska dziennikarskiego zrobiło swoje, zatem dyrektor TVP3 Lublin, Ryszard Montusiewicz postanowił wyciągnąć konsekwencje wobec reportera Tomasza Zalewy i zwolnił go w trybie natychmiastowym! O co poszło?

Dziennikarza lokalnego oddziału Telewizji Polskiej złapały kamery miejskiego monitoringu w Lublinie, gdy ten wyciągał z kubów śmieci, by później rozrzucić je na terenie placu Lecha Kaczyńskiego. Miał zamiar w ten sposób nakręcić materiał o zaśmieceniu ważnego punktu na mapie miasta.

Materiał o zaśmieceniu placu Lecha Kaczyńskiego w Lublinie na ustach wszystkich! Reporter odpowiedzialny za jego nakręcenie wyrzucony z pracy

Reportaż budzi u wielu osób niedowierzanie, a środowisko dziennikarskie jednoznacznie potępiło takie praktyki. Tomasz Zalewa posłużył się manipulacją, a jego próby udowodnienia tego, że plan Lecha Kaczyńskiego w Lublinie jest na co dzień niesamowicie zaśmiecony, gdy faktycznie to ona sam sięgnął ręką do kilku koszy, by stworzyć takowe wrażenie stały się w sieci niemal viralem.

fot. YouTube @naTemat.pl

+ - Sterty śmieci, butelki po alkoholu i nocne imprezy. Tak wygląda plac Lecha Kaczyńskiego w samym centrum Lublina. Mieszkańcy interweniują. Na razie bez większego efektu – można było usłyszeć w zapowiedzi materiału w wydaniu "Panoramy Lubelskiej" 13 sierpnia o godz. 18.30 Słowa te przywołuje serwis Gwiazdy WP.

Gdyby nie fakt, że reportera złapały na zaskakującym procederze kamery miejskiego monitoringu cała sprawa przeszłaby bez echa. TVP3 po masowym zainteresowaniu materiałem zdjęło go ze strony internetowej, ale użytkownicy sieci zdążyli zrobić kopię. Niestety, w Internecie nic nie ginie.

Aby nie narażać TVP3 Lublin na dalsze konsekwencje skandalu, dyrektor oddziału postanowił zwolnić reportera w trybie natychmiastowym.

+- Niniejszym oświadczam, że TVP3 Lublin rozwiązała w trybie natychmiastowym w dn. 13.08.2020 umowę z p. Tomaszem Zalewą, współpracownikiem ośrodka regionalnego TVP w Lublinie – możemy przeczytać w oświadczeniu Ryszarda Montusiewicza.

Stanowisko dyrektora i redaktora naczelnego TVP3 Lublin Ryszarda Montusiewicza. Niniejszym oświadczam, że TVP3 Lublin...

Posted by TVP 3 Lublin on Thursday, August 13, 2020

Stacja zapewnia, że nie zamierza tolerować tego typu manipulacyjnych praktyk.

+- Zachowanie p. T. Zalewy, jako współpracownika TVP3 Lublin, jest absolutnie nieakceptowalne, naganne, poza standardami dziennikarstwa i pracy w TVP" - wyjaśnia dyrektor i redaktor naczelny TVP3 Lublin.

Stacja zapewnia również, że była to inicjatywą samego reportera, a telewizja nie ma nic z tego wspólnego i nie nakłaniała pracownika do takiego zachowania.

Jak informował portal "Życie": SKLEPY SIECI HANDLOWEJ ZAMKNIĘTE W SOBOTĘ? TAK, ALE WŁADZE ZREKOMPENSUJĄ TO W NIESPOTYKANY SPOSÓB, O CO CHODZI

Przypomnij sobie: BILL GATES ZASKOCZYŁ SWOIM STANOWISKIEM W SPRAWIE PANDEMII. WSZYSCY ZASTANAWIAJĄ SIĘ, SKĄD WZIĘŁA SIĘ KONKRETNA DATA

Portal "Życie" pisał również: SZYKUJĄ SIĘ POTĘŻNE KONTROLE, URZĘDNICY BĘDĄ SPRAWDZAĆ PRZESTRZEGANIE PRAWA. CHODZI O EPIDEMIĘ, MOŻNA DOSTAĆ NAWET DO 30 TYSIĘCY ZŁOTYCH MANDATU