GIS nie ma dobrych wiadomości dla fanów tego popularnego w sieci sklepów Lidl. Okazuje się, że badania przeprowadzone na próbkach jednego z serów dostępnych w Lidlu wykazały zakażenie jednej z partii niebezpiecznymi dla człowieka bakteriami szczepu listeria monocytogenes.

Znaleziono je w 2 na 5 próbkach. To jednak nie wszystko. Dodatkowo, w badanym materiale wykryto również enterotoksyny gronkowcowe (wynik pozytywny w 1 na 5 próbek) i gronkowce koagulazo-dodatnie (wynik pozytywny w całym materiale).

Produkt nabiałowy można było kupić w Lidlu – teraz, zgodnie z decyzją GIS, jest on masowo wycofywany ze sprzedaży. O jaki ser chodzi?

Skażony groźnymi bakteriami ser można było kupić w Lidlu. GIS przestrzega przed jego spożywaniem!

Chodzi o „SER KORYCIŃSKI SWOJSKI, ser dojrzewający z surowego, pełnego mleka krowiego”, dość popularny wśród konsumentów. Nie ma mowy jednak o samym produkcie, tylko o konkretnej jego partii – trzeba zatem zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów, jeśli mamy go w domu.

Mowa o serze z nr partii 30.06.2020 z terminem do spożycia do 30.07.2020, jak donosi serwis O2. Zdecydowano się jednak wycofać ze sprzedaży szerszy asortyment.

+- "SER KORYCIŃSKI SWOJSKI, ser dojrzewający z surowego, pełnego mleka krowiego", wszystkie rodzaje, z różnymi dodatkami". Wszystkie produkty z datą "przed dniem 30.06.20 i wszystkie z przedziału 13 – 21.07.2020" – możemy znaleźć w komunikacie GIS.

Dodatkowo wycofano również produkty przed i włącznie z datą 30.07.2020 i całość z terminem od 13.08.2020 do 21.08.2020 roku.

Producent i dystrybutor sera, czyli sieć handlowa Lidl zostały zobowiązane przez GIS do wycofania produktu ze sprzedaży. Ponadto wstrzymano również produkcję i wystosowane zostały niezbędne komunikaty i oświadczenia ostrzegające przed spożywaniem.

Jeśli mamy produkt w domu należy go albo wyrzucić albo odnieść do sklepu Lidla, nawet bez paragonu. Sieć zwróci nam pieniądze. Pod żadnym pozorem nie wolno jeść tego sera – może się to skończyć listeriozą, a także zapaleniem opon mózgowych!

fot. gis.gov.pl

Jak informował portal "Życie": SKLEPY SIECI HANDLOWEJ ZAMKNIĘTE W SOBOTĘ? TAK, ALE WŁADZE ZREKOMPENSUJĄ TO W NIESPOTYKANY SPOSÓB, O CO CHODZI

Przypomnij sobie: BILL GATES ZASKOCZYŁ SWOIM STANOWISKIEM W SPRAWIE PANDEMII. WSZYSCY ZASTANAWIAJĄ SIĘ, SKĄD WZIĘŁA SIĘ KONKRETNA DATA

Portal "Życie" pisał również: SZYKUJĄ SIĘ POTĘŻNE KONTROLE, URZĘDNICY BĘDĄ SPRAWDZAĆ PRZESTRZEGANIE PRAWA. CHODZI O EPIDEMIĘ, MOŻNA DOSTAĆ NAWET DO 30 TYSIĘCY ZŁOTYCH MANDATU