Jak podaje portal "Gazeta krakowska", sanepid poinformował 13 sierpnia o 136 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem u mieszkańców województwa małopolskiego. W regionie zmarły trzy kolejne osoby z COVID-19.

Koronawirus w Małopolsce i w kraju

Małopolska znalazła się tym razem na trzecim miejscu w kraju, co do liczby nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa. Według danych przedstawionych przez Ministerstwo Zdrowia najwięcej wyników pozytywnych zanotowano na Śląsku (181), Mazowszu (148) oraz w Małopolsce (136).

Od początku epidemi koronawirusa wykryto u 5073 Małopolan, z czego 2998 to przypadku aktywne, których nie udało się jeszcze wyleczyć. Do tej pory chorobę udało się pokonać 1979 osobom, z czego 27 na przestrzeni ostatnich 24 godzin.

Aktualnie pod nadzorem epidemiologicznym i kwarantanną w całym województwie znajduje się 13 0853 osoby. W ciągu ostatniej doby w laboratoriach współpracujących z WSSE w Krakowie wykonano 3015 testów.

Sanepid z Gorlic apeluje

Sanepid w Gorlicach apeluje do pasażerów podróżujących do Krakowa autobusem o zgłaszanie się do stacji sanitarno-epidemiologicznej. W autokarze podróżowała osoba zakażona koronawirusem.

"Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach prosi o kontakt telefoniczny lub mailowy osoby, które podróżowały autokarem na trasie:
Kraków – Gorlice w dniu 7 sierpnia 2020 r. ( piątek ) wyjazd z Krakowa godz. 19.55
Gorlice – Kraków w dniu 9 sierpnia 2020 r. ( niedziela ) wyjazd z Gorlic godz. 14.00" - czytamy w apelu.

Numery telefonu pod które należy dzwonić w godzinach od 7.00 do 19.00 to:

18 353 84 00 lub telefon alarmowy: 604 754 433

Informacje z podaniem danych osobowych ( imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL, numer telefonu kontaktowego) można także wysyłać drogą elektroniczną pod adres e- mail: gorlice@psse.malopolska.pl

Pixabay

Podróżowaliście jednym z tych kursów?

To też może cię zainteresować: Kraków: mieszkańcy ulicy Żółkiewskiego sprzeciwiają się planom urzędników. Co się stało

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kolejny horror w szpitalach. Trzy placówki odmówiły pilnej pomocy ciężarnej 28-latce. Niestety nie udało się jej uratować

O tym się mówi: Poważna sytuacja w jednym z polskich miast. Służby nieustannie pracują, aby usunąć awarię