Jak podaje portal „Gazeta Krakowska”, ostatnie wypadki autobusów transportu miejskiego w Warszawie i wskazania, że ich kierowcy mogli być pod wpływem substancji odurzających, sprawiło, że wielu mieszkańców Krakowa zastanawia się jak wygląda sytuacja w mieście. Przedstawiciele MPK zapewniają, że kierowcy autobusów i tramwajów badani są na obecność środków odurzających w organizmie. Jak wypadały w ciągu ostatnich lat?

YouTube

Kontrole w MPK Kraków

„Poza regularnymi, codziennymi kontrolami trzeźwości u kierowców i motorniczych, prowadzący nasze pojazdy są też cały czas wyrywkowo poddawani testom na obecność w organizmie środków odużających” – poinformował Marek Gancarczyk, rzecznik MPK. Podkreślił również, że wszystkie badania odbywają się za zgodą pracowników.

„Zarówno osoby, które już u nas pracują jak i te, które są przyjmowane do pracy podpisują stosowne oświadczenie. Dbamy o bezpieczeństwo naszych pasażerów, więc jeśli ktoś nie godzi się na takie testy, wtedy nie może u nas pracować jako kierowca autobusu czy też motorniczy. Badania dotyczące substancji odużajacych zostały przeprowadzone już u ponad 1600 prowadzących. W pierwszej kolejności testy zostały prowadzone w grupie najmłodszych osób do 40 roku życia” – zapewnił Gancarczyk.

Na przestrzeni lat kontrole testami na obecność środków odurzających okazały się pozytywnie pięć razy. Marek Gancarczyk poinformował, że umowy z tymi osobami zostały natychmiast rozwiązane.

YouTube

Czujecie się spokojniejsi?

To też może cię zainteresować: Kraków: sanepid skontrolował kąpieliska. Gdzie można się kąpać bez obaw

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Meghan Markle jest w tarapatach. Czyż była księżna okradała królową Elżbietę II? O czym mowa

O tym się mówi: IMGW publikuje kolejne ostrzeżenie. Poważny alert dotyczy sporej części Polski