Jak podaje portal „Gazeta Krakowska”, sanepid opublikował listę kąpielisk, w których przeprowadzono kontrole jakości wody i uznano za bezpieczną do kąpieli. Na tych kąpieliskach możemy wypoczywać bez obaw o wystąpienie przykrych dolegliwości ze strony układu pokarmowego, czy chorób skórnych.

Gdzie się kąpać w Krakowie?

Tradycyjnie już, Główny Inspektorat Sanitarny uruchomił Serwis Kąpieliskowy, za pośrednictwem którego przekazywane są informacje dotyczące jakości wody na kąpieliskach. Dodatkowo znajdziemy w serwisie informacje dotyczące kąpieliska, typu plaży oraz o infrastrukturze, jaką zapewniają organizatorzy.

Na tych kąpieliskach można wypoczywać bez obaw:

Kąpielisko „Plaża Bagry”, gdzie maksymalna głębokość wynosi 11 m, a średnia 6 m. Zbiornik otaczają tereny zielone, plaża palisadowa oraz piaszczysta plaża kaskadowa, którą można zejść łagodnie do akwenu. Można tu kąpać się w miejscach do tego przeznaczonych, a także uprawiać sporty wodne i wędkarstwo.

YouTube

Zalew na Piaskach – Kryspinów, kąpielisko w tym miejscu wydzielono za pomocą boi. Do akwenu przylega piaszczysta plaża zlokalizowana w południowo-wschodniej części. Z kąpieliska można korzystać od 10 do 18 w lipcu i sierpniu.

YouTube

Kąpielisko "Przystań Brzegi" – tu także kąpielisko zostało wydzielone za pomocą boi wraz z przylegającą do niego piaszczystą plażą. Kąpielisko jest otwarte od czerwca do września w godzinach od 10 do 18.

gazetakrakowska.pl

Wyniki kolejnych badań można śledzić na bieżąco na stronie Serwisu Kąpielowego.

Gdzie najbardziej lubicie spędzać wakacyjne upały?

To też może cię zainteresować: Małopolska: odnotowano kolejne zakażenia koronawirusem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Barbara Kurdej-Szatana przekazała radosne wieści. Zdradziła, jak będzie miał na imię jej dziecko, zaskakujący wybór

O tym się mówi: Co takiego wydarzyło się w życiu Joanny Koroniewskiej i Macieja Dowbora? Para ma ogromne powody do radości