Jak podaje portal „Gazeta Krakowska”, w województwie małopolskim w ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono 19 nowych zakażeń koronawierusem. Z danych przedstawionych przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną wynika, że od początku epidemii koronawirusa w Małopolsce zachorowało już 1966 osób. W ostatniej dobie nie odnotowano żadnych przypadków śmiertelnych.

pixabay

Statystyki

Na 1966 zakażonych koronawirusem osób, na chwilę obecną wyzdrowiało 1345 osób. Niemniej jednak w ostatnich 24 godzinach mniej osób wyzdrowiało niż przybyło nowych zakażeń (11 wyleczonych, 19 zakażonych). Dla porównania w czwartek 9 lipca mieliśmy 35 nowych potwierdzonych przypadków i jedną osobę zmarłą na COVID-19.

Zmniejszyła się liczba osób przebywających w szpitalu w związku z zakażeniem koronawirusem. Jest to obecnie 103 osoby, z czego 98 z nich przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie (98).

Obecnie w kwarantannie przebywa 4999 osób. Bilans ofiar COVID-19 wynosi 45 osób.

pixabay

Wy też wypatrujecie dnia, kiedy podawanie statystyk nie będzie już potrzebne?

To też może cię zainteresować: Kraków: zaskakujące wyniki rankingu. Które dzielnice prowadzą pod względem skomunikowania z pozostałymi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kinga Duda wróciła do Polski. Internauci zwrócili uwagę na jeden ważny szczegół w jej wyglądzie. Czy coś się stało córce prezydenta

O tym się mówi: Lara Gessler podjęła ważną decyzję w kwestii dziecka. Zrobi inaczej niż Anna Lewandowska