Jak podaje portal „Gazeta Krakowska”, w ramach przygotowywania Rankingu Dzielnic Otodom mieszkańcy różnych części Krakowa zostali zapytani o komunikację, korki oraz dostępność miejsc parkingowych. Wyniki mogą zaskoczyć!

Pytania

W ramach omawianej kategorii, krakowianie odpowiadali na pięć pytań odnoszących się do: łatwości dojazdu w różne miejsca w Krakowie, sprawność komunikacji miejskiej, korki, dostępność innych form transportu (rower miejski, hulajnoga), a także miejsca parkingowe (w uwzględnieniem miejsc dla odwiedzających ankietowanych gości).

Pozwoliło to ustalić, która z dzielnic charakteryzuje się największą łatwością w poruszaniu, gdzie są największe korki, a gdzie bez przeszkód można korzystać z alternatywnych sposobów poruszania się.

youtube

Odpowiedzi

Według 3000 biorących w rankingu krakowian do najlepiej skomunikowanych dzielnic stolicy Małopolski należą Grzegrzórzki oraz zajmujące drugie miejsce Mistrzejowice. „Obie dzielnice cechuje łatwy dojazd w wybrane miejsca oraz sprawna komunikacja miejska. Co prawda często można trafić tutaj na korki, jak w każdej dzielnicy Krakowa, ale cechą wyróżniającą jest łatwo dostępny alternatywny transport. Warto z niego korzystać, ponieważ nie jest tutaj łatwo o miejsce do parkowania” – informują autorzy rankingu.

Na trzecim miejscu znalazła się dzielnica Bieńczyce. „"O kolejności w rankingu w dużej mierze zdecydowała jakość komunikacji publicznej. To Grzegórzki okazały się dzielnicą z najsprawniej działającą komunikacją miejską. Na drugim miejscu – podobnie jak w całym komunikacyjnym rankingu – znajdują się Mistrzejowice" – dodają organizatorzy.

Na ostatnim miejscu znalazły się Wzgórza Krzesławickie.

gazetakrakowska.pl

Zgadzacie się z taką oceną?

To też może cię zainteresować: Kraków: interwencja strażników miejskich skończyła się odebraniem psa. To jak traktował go jego właściciel przeraża

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ministerstwo Zdrowia przekazało ważną informację dla wszystkich kobiet. O co chodzi

O tym się mówi: Ministerstwo Zdrowia już oficjalnie ogłosiło poważne zmiany na czas II tury głosowania. Kogo one dotyczą