Jak podaje portal „Gazeta Krakowska”, w ciągu ostatniej doby potwierdzono aż 35 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Jest to liczba największa od kilku dni. Łączna liczba zakażeń w województwie małopolskim wzrosła do 1947 osób. Odnotowano kolejną ofiarę śmiertelną COVID-19.

Sanepid aktualizuje dane dotyczące zakżenia

W ciągu ostatnich 24 godzin testy potwierdziły zakażenie u 35 osób. Od początku trwania pandemii pozytywny wynik otrzymało 1947 osób. Na chwilę obecną wyzdrowiało łącznie 1334 osoby.

Podobnie, jak miało to miejsce w poprzednich dniach, tak i w ciągu ostatniej doby wykryto więcej przypadków, niż udało się wyleczyć (10 osób wyzdrowiało na przestrzeni ostatnie 24 godziny). Zmarła jedna osoba z powiatu limanowskiego.

Pixabay

Najwięcej nowych przypadków odnotowano w powiecie limanowskim (21 osób). 8 zakażonych osób wykryto w powiecie nowosądeckim, który uznawany jest za epicentrum koronawirusa w województwie małopolskim.

Na chwilę obecną w szpitalach przebywa 107 Małopolan, z czego aż 101 w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Na kwarantannie przebywa obecnie 4735 osób.

Pixabay

Obawiacie się kolejnych wzrostów liczby zakażonych?

To też może cię zainteresować: Kraków: w weekend kierowców czekają utrudnienia. Jedna z ulic zostanie zamknięta. Trzeba się liczyć z utrudnieniami

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach zaginionej Moniki Hryniewicz. Kobieta jest w szóstym miesiącu ciąży

O tym się mówi: Wprowadzone zmiany stawek VAT mogą przynieść nam spore oszczędności. Za co zapłacimy mniej i jakie to różnice