Jak podaje portal „Gazeta Krakowska”, w trakcie ostatnich 24 godzin odnotowano aż 28 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Jest to liczba większa niż te, z jakimi mieliśmy do czynienia w ciągu ostatnich kilku dni.

Aktualizacja danych

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała, że na obszarze województwa małopolskiego potwierdzono 28 kolejnych zakażeń, a od początku pandemii ich liczba wzrosła już do 1912 osób. W ciągu ostatniej doby nie odnotowano w Małopolsce żadnych ofiar śmiertelnych.

Pixabay

Z 1912 osób, które uzyskały wynik pozytywnych, wyzdrowiało już 1324 osoby. Na przestrzeni ostatnich 24 godzin u większej liczby osób wykryto zakażenie niż zostało wyleczonych – chorobę pokonało 14 pacjentów.

Na chwilę obecną w szpitalu przebywa 114 osób, z czego aż 106 osób przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Kwarantanną na obszarze województwa objęto 4550 osób. W wyniku COVID-19 od początku pandemii w województwie zmarły 44 zakażonych.

Pixabay

Spodziewaliście się ponownego wzrostu zachorowań?

To też może cię zainteresować: Kraków: jeden ze szpitali apeluje do mieszkańców i organizuje akcję charytatywną. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Już jest oficjalne rozporządzenie Łukasza Szumowskiego dotyczące II tury wyborów prezydenckich. Jakie zmiany wprowadził minister zdrowia

O tym się mówi: Harry i Meghan Markle spodziewają się drugiego dziecka? Który to miesiąc