Jak podaje portal „Gazeta Krakowska”, szpital na Klanach organizuje 21 lipca charytatywną zbiórkę krwi w ramach akcji krwiodawstwa. Przed placówką medyczną ma pojawić się mobilny punkt poboru krwi.

Dlaczego to tak ważne?

„Przed naszym krakowskim Szpitalem na Klinach stanie mobilny punkt poboru krwi, w którym każda chętna osoba będzie mogła oddać krew, dzięki której ratowane jest życie wielu pacjentów, chociażby po krwotokach w wyniku urazów komunikacyjnych, pacjentom po przeszczepach, przewlekle chorym onkologicznie oraz pacjentom po wielu zabiegach operacyjnych” – powiedział Józef Job, dyrektor medyczny Szpitala na Klinach.

Krew mogą oddać osoby w wieku od 18 do 65 lat, których stan zdrowia im na to pozwala. Osoba chcąca wziąć udział w akcji nie mogła w ostatnim czasie podróżować do innych krajów, nie mogą być także objęte kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym. Do pobrania krwi należy przyjść wypoczętym, po lekkim posiłku oraz po spożyciu w dniu poprzedzającym pobranie 2 l płynów. Należy zabrać ze sobą dowód tożsamości.

YouTube

„To bardzo ważne, aby szpitale dbały o zabezpieczenie posiadanej krwi na potrzeby swoich pacjentów. Zbliżający się okres wakacyjny, wzmożone wyjazdy niosą za sobą ryzyko większej liczby wypadków, czy to komunikacyjnych, czy też innych. Dlatego jako Szpital na Klinach chcemy zainicjować akcje krwiodawstwa, aby z jednej strony mobilizować do tego inne placówki medyczne, a społeczeństwo edukować o wartości, jaką niesie za sobą honorowe oddawanie krwi w bezpiecznych warunkach – dodał Józefa Job.

YouTube

Osoby, które chcą wziąć udział w organizowanej przez szpital akcji powinny zgłosić taką chęć do 13 lipca 2020 roku.

Jesteście zainteresowani uczestnictwem w akcji?

To też może cię zainteresować: Kraków: jaka pogoda czeka nas w środę 8 lipca

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Polacy skarżą się na ceny w popularnych miejscach wypoczynkowych. Czy naprawdę jest tak drogo

O tym się mówi: Pogoda nie rozpieszcza Polaków. Nad kolejną gminą przeszła trąba powietrzna, krajobraz po żywiole poraża