Jak podaje portal „Kraków Nasze Miasto”, kierowcy już w poniedziałek powinni poczuć na własnej skórze pozytywne zmiany. „Na dwóch odcinkach wyeliminowany zostanie objazd z płyt betonowych, ruch zostanie przełożony na nowo wybudowane odcinki ulicy" – zapewnia Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Zmiany w ruchu

Pierwszy odcinek, mieszczący się pomiędzy bajpasem ulicy Rzepakowej a wiaduktem kolejowym PKP (skrzyżowanie Igołomskiej z Czeczeńską, to odcinek jezdni południowej obejmujący 1 400 metrów. Jego otwarcie przyczyni się do eliminacji uciążliwego objazdu z płyt betonowych, jaki znajduje się pomiędzy ulicą Rzepakową a Narcyza Wiatra. Prace przeniosą się na jezdnię północną.

Drugi odcinek, mieści się pomiędzy objazdem tunelu drogowego T-09 (w okolicach ulicy Wiewiórczej), a połączeniem z jezdnią wykonaną w ramach prac w pierwszym etapie rozbudowy tej ulicy (okolice ulicy Brzeskiej) to odcinek jezdni północnej wynoszący ok. 250 m. Po zmianie ruchu, prace rozpoczną się na jezdni po stronie południowej.

krakow.naszemiasto.pl

To nie koniec

Powoli kończy się rozbudowa ulicy Wrobela (obecnie prowadzony jest III etap prac), która zaczęła się w wrześniu 2019 roku. „Ulica została zmodernizowana na odcinku 390 metrów od skrzyżowania z ul. Husarską (na wysokości Szkoły Podstawowej nr 137) do rejonu skrzyżowania z ul. Pod Wierzbami (w kierunku pętli autobusowej). Obecnie wykonywane jest oznakowanie poziome oraz montowane są znaki, trwają ostatnie prace porządkowe. Ulica zostanie oddana do ruchu pod koniec lipca bieżącego roku” - informują urzędnicy miejscy.

Inwestycja zaowocowała powstaniem drogi wraz z chodnikami po obu stronach jezdni, zadbano o kanalizację opadową, przełożono kable sieci energetycznej, wodociągowej i teletechnicznej. Zamontowano tam również nowe oświetlenie.

Ku końcowi zbliża się remont ulicy Kluczbrskiej, który zaczął się na początku czerwca tego roku. Prace prowadzone są od ul. Prądnickiej w kierunku torowiska tramawajowego. „Ulica Kluczborska – na odcinku ok. 200 metrów od ul. Prądnickiej – zyska nową nawierzchnię. Drogowcy zakończyli roboty związane z wykonaniem podbudowy oraz brukarskie. W dniach 6-8 lipca br. (poniedziałek-środa) zaplanowali prace związane z wymianą nawierzchni. W związku z pracami remontowany fragment jest zamknięty dla ruchu – objazd prowadzony jest: Prądnicką, Bratysławską, Krowoderskich Zuchów, Fieldorfa-Nila. Koszt prac ok. 400 tys. zł” – dodają pracownicy ZDMK.

krakow.naszemiasto.pl

Zmiany na weekend

W nadchodzący weekend (11-12 lipca) dojdzie do zamknięcia ul. Armii Krajowej na wysokości wiaduktów PKP, w związku z montażem przęseł wiaduktu kolejowego znajdującego się nad drogą. Zmiana w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w piątek (10 lipca) ok. godziny 23.

Zmieniona organizacja ruchu na tym odcinku drogi obowiązywać będzie do 13 lipca 2020 (poniedziałek) do godziny 5 rano. Został wytyczony objazd m.in. przez ulicę Rydla.

Jak oceniacie zmiany?

To też może cię zainteresować: Małopolska liczy straty po nawałnicach, jakie przeszły nad województwem. Wadowice liczą na pomoc rządu

Zobacz o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Polacy powinni mieć się na baczności. Po otrzymaniu wiadomości można przypadkowo stracić wszystkie środki na koncie, policja ostrzega

O tym się mówi: GIS wydał pilny komunikat o wycofaniu ze sprzedaży popularnego produktu. Z czego wynika taka decyzja