Jak podaje portal „Gazety Krakowskiej”, w ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono 12 kolejnych zakażeń koronawirusem. Jak wynika z danych przedstawionych przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną od początku pandemii zanotowano łącznie 1863 zakażone osoby. Po raz kolejny nie zanotowano zgonów wywołanych COVID-19 na terenie województwa małopolskiego.

Pixabay

Statystyki w Małopolsce

Od początku pandemii koronawirusa na obszarze województwa małopolskiego zanotowano do tej pory 1863 potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów przypadków zakażenia koronawirusem. Zanotowano 1291 ozdrowieńców.

Na przestrzeni ostatnich 24 godzin wyzdrowiała tylko 1 osoba, przybyło zaś 12 nowych zakażeń. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała, że w szpitalach z powodu kronawirusa przebywa obecnie 105 osób, z czego 100 w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Na obecną chwilę kwarantanną objęto 4192 osoby. Dobrą informacją jest to, że w ciągu ostatniej doby nie odnotowano żadnych przypadków śmiertelnych. Od rozpoczęcia epidemii na terenie Małopolski na COVID-19 zmarło już 44 osoby.

Pixabay

Co sądzicie o liczbie zakażeń?

To też może cię zainteresować: Złe wiadomości płyną z Ministerstwa Zdrowia. Łukasz Szumowski wie już wszystko, co czeka nas jesienią

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wielu Polaków musi mieć się na baczności. NFZ i ZUS zapowiada kary finansowe i to w gigantycznej wysokości, kogo dotkną

O tym się mówi: Kraków: tajemniczy goście pojawili się na płycie rynku. Krakowianie i turyści zaskoczeni