Jak podaje portal „Gazeta Krakowska”, w niedzielne popołudnie na krakowskim rynku pojawili się tajemniczy mnisi. Rozmodleni i rozśpiewani zakonnicy zaskoczyli zgromadzonych na rynku ludzi odśpiewaniem „Pieśni nad Pieśniami”, a także poszukiwaniami czarownic i grzeszników. Kim byli?

Tajemniczy mnisi

Mnichami, którzy pojawili się na krakowskim rynku byli aktorzy z Teatru im. Słowackiego, którzy wystawiają spektakl „Imię Róży” bazujący na podstawie książki Umberto Eco o tym samym tytule. „Imię Róży” to historia kryminalna rozgrywająca się pod koniec lat 20 XIV wieku w jedym z włoskich opactw benedyktynów.

gazetakrakowska.pl

W wydarzeniach rozgrywających się na przestrzeni tygodnia udział biorą angielski franciszkanin Wilhelm z Baskerville oraz jego młody austriacki uczeń Adso z Melku. Obaj przybywają do opactwa, żeby uczestniczyć w debacie na temat ubóstwa Jezusa. Przy okazji opat Abbon prosi Wilhelma o pomoc w rozwikłaniu sprawy śmierci jednego z mnichów.

Sytuacja robi się coraz bardziej zagmatwana, gdy giną kolejni mnisi. Kolejne wydarzenia przybliżają do odkrycia, że wszystkim zależy na zdobyciu starożytnej księgi i kluczem do rozwikłania zagadki tajemniczych morderstw jest biblioteka znajdująca się klasztorze.

Spektakl „Imię Róży” będzie można zobaczyć w Teatrze im. Juliusza Słowackiego 17 i 18 lipca.

gazetakrakowska.pl

gazetakrakowska.pl

Jesteście ciekawi sztuki?

To też może cię zainteresować: Odszedł znany polski aktor. Fani kina pogrążeni w żałobie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ostatnie chwile Anny Przybylskiej. Wzruszające zdjęcia pojawiły się w Internecie

O tym się mówi: Czy od września wrócą szkoły w tradycyjnej formie? Eksperci są zgodni, w trzech możliwych opcjach są elementy nauczania zdalnego