W okolicach Młynówki Królewskiej pojawiły się znowu żarłoczne gąsienice, które obsiadły cały odcinek niebieskiego szlaku. Mieszkańcy donoszą o ogromnej liczbie szkodników.
Przedstawiciele Zarządu Zieleni Miejskiej uspokajają jednak, że jest to gatunek ćmy bukszpanowej, która nawet w obecnych ilościach nie stwarza zbyt wielkiego zagrożenia dla roślinności.
Trzeba pamiętać, że krzewy i drzewa dobrze radzą sobie z obroną przed tym szkodnikiem. Na pomoc przychodzą też im ptaki, które żywią się larwami. Regularnie dostarczamy budki lęgowe i poidełka dla ptaków, aby mogły skutecznie walczyć ze szkodnikami - tłumaczy zastępca dyrektora Łukasz Pawlik.
Ćma bukszpanowa potrafi spustoszyć roślinność
Ten gatunek ćmy dotarł do Polski dopiero pięć lat temu wraz z roślinnością sprowadzaną zza granicy. Znany jest ze swoich możliwości wyrządzenia sporych szkód w roślinności.
Dorosła ćma bukszpanowa ma zazwyczaj brązowe skrzydła i jest całkiem duża. Większym zagrożeniem są jednak jaja składane przez samicę, z których wylęgają się bardzo żarłoczne gąsienice.
Portal Życie napisał również o: Jedna z sieci uruchamia nadajniki 5G. Co trzeba wiedzieć w tej sprawie?
A także: Raport z sytuacji szpitali. Stawka dzienna wyżywienia pozostawia wiele do życzenia
Zobaczcie o czym jeszcze pisaliśmy: Koronawirus jednak nie odpuszcza. Ministerstwo podaje nowe dane