Holandia. Studenci mogą zamieszkać za darmo w… domu seniora.

Jak czytamy w serwisie ,,Dobre wiadomości” w Holandii znajduje się wyjątkowe miejsce, w którym pod jednym dachem mogą zamieszkać studenci jak i seniorzy. Mowa o domu opieki Humanitas w Denver, gdzie w zamian za opiekę nad starszym podopiecznym i wspólne spędzanie czasu student może mieszkać za darmo.
Obecnie w tym magicznym miejscu mieszka 150 seniorów i 6 studentów. Jak mówi szefowa obiektu, każdy chętny student zostaje uprzednio sprawdzony, dlatego zamieszkują go jedynie wybrane i zaangażowane osoby.
Inicjatywa holenderskiego domu opieki przynosi obopólne korzyści. Młodzi ludzie pozwalają seniorom otworzyć się na nowości i wprowadzają ich w świat nowych technologi, oni natomiast, stają się bardziej opiekuńczy i empatyczni.

– Seniorzy opowiadają niesamowite historie, interesują się młodymi ludźmi. Zawsze chcą wiedzieć, czy mają dziewczyny i czy zostaną na noc – mówi Sijpkes. – Kiedyś rozmawiali tylko o tym, że są chorzy albo że ktoś umarł. Teraz rozmawiają o imprezie, na którą Jurriën (jeden ze studentów) wybiera się do Amsterdamu. – dodaje.

Dobry sąsiad, bo taką nazwę nosi wprowadzony przez dyrektorkę placówki program, to bez wątpienia idealne rozwiązanie dla innych ośrodków skupiających nie tylko osoby starsze, ale także szeroko rozumianych potrzebujących.

Wiemy, kiedy Wielka Brytania opuszcza UE. Zobacz: PADŁA OSTATECZNA DECYZJA W SPRAWIE BREXITU. WIEMY, KIEDY WIELKA BRYTANIA OPUŚCI UNIĘ EUROPEJSKĄ

Co nowego u gwiazd? Sprawdź: CZY MAŁŻEŃSTWO DODY PRZECHODZI KRYZYS?

Ewelina Rozworska