Już od soboty otwarte będą galerie handlowe i punkty usługowe w centrach. Jednak będzie je obowiązywać ścisły reżim sanitarny, którego będą musieli przestrzegać klienci.

Zamknięcie centrów handlowych nastąpiło 7 listopada na skutek decyzji rządu. Duży przyrost liczby zachorowań doprowadził do kolejnych restrykcji. Tydzień temu poinformowano , że już od 28 listopada otwarte będą galerie handlowe. Dotyczyć ich będą jednak ścisłe zasady i obostrzenia.

W czwartek ukazało się rozporządzenie w tej sprawie w Dzienniku Ustaw. Zgodnie z nim sklepy w centrach handlowych będzie obejmować limit osób – jeden na 15m2. Obowiązywać będą w nich także zasady zasłaniania ust i nosa.

Zostają również otwarte punkty usługowe, zamknięte wraz z centrami handlowymi. Chodzi głównie o sklepy meblowe oraz sieci sklepów. Jednym z nich jest Ikea. Tam wstawione będą także dodatkowe stanowiska do dezynfekcji rąk. Również sklepy będą musiały przestrzegać cogodzinnego dezynfekowania.

źródło: biznes.radiozet.pl

Od soboty nie zmieniają się godziny seniorów. Nadal będą obowiązywać w godzinach 10.00 – 12.00. Jednak prawdopodobnie w dniu 24 grudnia, obostrzenie to nie będzie funkcjonować.

Otwarte będą również stoki narciarskie i wypożyczalnie sprzętu. Jedynie działalność hoteli zostaje dalej zawieszona, ale podróżować mogą nadal osoby w służbowych wyjazdach, sportowcy, personel medyczny i pacjenci, a także ich opiekunowie.

Może cię zainteresować:Święta zbliżają się wielkimi krokami. Wiele celebrytów postanowiło już miesiąc prędzej przystroić mieszkania i ubrać choinki. O kim mowa

Warto wiedzieć:Zapadła ostateczna decyzja dotycząca ferii zimowych. Rodzice i uczniowie są oburzeni

W tym tygodniu:Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Jak finalnie będą wyglądać w tym roku? Głos na temat planowanych obostrzeń zabrał ekspert