Nie da się ukryć, że święta są coraz bliżej. Wiele osób nieustannie zadaje sobie pytania na temat tego, jak będzie wyglądać tegoroczne Boże Narodzenie. Czy w czasie pandemii koronawirusa mamy szansę na normalne święta?

Jak będą wyglądać święta?

Nie ulega wątpliwości, że ten rok jest zupełnie inny niż zwykle. Wiosenne święta wiele z nas spędziła z dala od rodzin, często samotnie. Jak zatem będzie wyglądać Boże Narodzenie?

Rząd na ten moment nie podał jeszcze ostatecznych obostrzeń, które obowiązywać będą podczas zbliżających się świąt. Z pojawiających się informacji można jednak wywnioskować, że jedno z zaleceń będzie dotyczyło ilości osób, jakie mogą uczestniczyć w wigilijnej wieczerzy. Prawdopodobnie będzie to maksymalnie pięć osób.

Gościem Mateusza Ratajczaka w programie „Newsroom” na portalu Wirtualna Polska był profesor Krzysztof Simon - dolnośląski konsultant ds. chorób zakaźnych. Ekspert jasno wyraził się na temat tego, co sądzi o obostrzeniach dotyczących zbliżających się świąt.

Profesor Simon zabrał głos na temat Bożego Narodzenia

Jak przyznał profesor, on sam mocno ograniczy rodzinne kontakty podczas Bożego Narodzenia, ponieważ jak sam mówi, prawdopodobnie do tej pory jeszcze nie zakaził się koronawirusem.

Profesor przyznał, że Polacy sami powinni podejmować świadome decyzje, które są oparte o obecną sytuację epidemiologiczną w naszym kraju. Co więcej, ekspert przyznaje, że zalecane przez rząd obostrzenia, dotyczące limitu osób przy wigilijnym stole są nie na miejscu.

– To jest lekka przesada. Jak się wydaje coś takiego, to trzeba to egzekwować. Policja będzie chodziła po domach i sprawdzała, ile osób jest na Wigilii? Przecież to jest pośmiewisko! – powiedział profesor Krzysztof Simon.

Jak informował portal "Życie": NOWY SPOSÓB NALICZANIA OPŁAT ZA WYWÓZ ŚMIECI WYWOŁAŁ OGROMNE OBURZENIE. TRWA DYSKUSJA W TEJ SPRAWIE, WŁADZE MIASTA PROPONUJĄ NIECO INNE ROZWIĄZANIE

Przypomnij sobie: PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI PRZEDSTAWIŁ ZAŁOŻENIA NOWEGO PROGRAMU POMOCOWEGO DLA MILIONÓW POLAKÓW. POJAWIŁA SIĘ KOLEJNA TARCZA. ZNANE SĄ WARUNKI

Portal "Życie" pisał również: PANDEMIA KORONAWIRUSA NIE DAJE ZA WYGRANĄ! SYTUACJA W JEDNYM Z MIEJSC W NASZYM KRAJU JEST BARDZO CIĘŻKA. CO BĘDZIE DALEJ