W sierpniu premier Mateusz Morawiecki odwiedził podczas mszy jeden z kościołów na Pomorzu – we wsi kaszubskiej Łebcz. Proboszcz powiesił pamiątkową tablicę.

"W tym kościele w Łebczu pw. św. Marcina w niedzielę, dnia 16 sierpnia 2020 r. uczestniczył we mszy świętej o godzinie 12 pan premier Najjaśniejszej Rzeczpospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki. Był też gościem na plebanii" - taki napis znajduje się na owej tablicy pamiątkowej, która została wywieszona przez proboszcza parafii pw.św. Marcina w Łebczu.

źródło: tvn24

Proboszcz Kazimierz Białk wspomina, że wiedzieli o wizycie dopiero krótko przed przyjazdem premiera. Po mszy premier został zaproszony na plebanię. Białk wspomina, że to była historyczna chwila, bo premier mógł wybrać każdy kościół.

źródło: tvn24

Część mieszkańców wsi dziwi się ufundowaniu tablicy z takiego powodu jak wizyta. Zgodnie mówią niektórzy, że tablice stawia się komuś zasłużonemu, który zasłynął czymś. Jednak wizyta nie jest takim powodem.

Może cię zainteresować:ZTM rozważa wycofanie kilku nocnych kursów. O co chodzi

W tym tygodniu:Czy księża powinni być obecni na szpitalnych oddziałach? Wiele pacjentek skarży się na zachowanie duchownych pozbawione szacunku i kultury

Warto wiedzieć:Emerytury i renty będą wyższe niż zapowiadano? Ile finalnie wyniesie waloryzacja w 2021 roku