W najbliższy poniedziałek lub wtorek (23. lub 24. listopada) zapadnie decyzja w sprawie ograniczenia liczby nocnych kursów metra.
Zarzad Transportu Miejskiego odnotował 80% spadek obłożenia nocnych kursów metra w stosunku do czasu przed pandemią koronawirusa. W związku z tym pojawił się pomysł, by zawiesić nierentowne kursy i tym samym zatrzymać spore pieniądze w kasie ZTM.

Źródło: screen Youtube sqrt9
Przez pandemię metro w weekendowe noce jeździ puste; Źródło: screen Youtube sqrt9

Chodzi o kursy weekendowe- realizowane w noce z piątków na soboty oraz z sobót na niedziele. Pierwsza linia metra realizuje po 16 przejazdów w weekendowe noce. Są one rozłożone w czasie od północy w piątek do godziny 2.00 w sobotę oraz w takich samych godzinach kolejnej nocy. O tej samej porze druga linia realizuje 9 połączeń, przekładających się na 18 przejazdów. W grę wchodzi więc około 60 kursów każdego weekendu- czytamy na łamach portalu Wawa Love.

To może Cię zainteresować: Ranking najlepiej zarządzanych szpitali w kraju. Na jakich pozycjach plasują się stołeczne jednostki

Warto wiedzieć: Niesamowita sytuacja w jednym z miast. Stał się cud narodzin, dziecko i matkę zakażoną koronawirusem uratowali lekarze, mogło dojść do najgorszego