To już pewne- prawie czterdziestu pracowników Urzędu miasta stołecznego Warszawy będzie współpracować z warszawskim sanepidem, by odciążyć pracujące tam osoby. Na początku bieżącego miesiąca zostało podpisane porozumienie pomiędzy stołecznym Ratuszem a Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie. Dokument mówi o udzieleniu wsparcia Sanepidowi przy zapobieganiu i walce z koronawirusem w Warszawie.
Urzędnicy ratusza zajmą się przygotowywaniem dokumentacji niezbędnej do kierowania na kwarantannę a także telefonowaniem do osób już nią objętych.

Źródło: screen Youtube Telewizja wPolsce
Stołeczny Ratusz; Źródło: screen Youtube Telewizja wPolsce

Jak czytamy na łamach portalu Nowości, inicjatywa opiera się o Program Wolontariatu Pracowniczego. Urzędnicy wspierający Sanepid nie otrzymają więc dodatkowego wynagrodzenia.
Niemal 40-osobowy osobowy zespół zostanie wyposażony w służbowe telefony i komputery, by swoje zadania móc wykonywać zdalnie. Wolontariusze będą pomagać po godzinach swojej standardowej pracy, po 2-3 godziny tygodniowo oraz dodatkowo, w weekendy. Taka pomoc będzie udzielana Sanepidowi do końca 2020 roku.

Bądź na bieżąco z "Życiem": Gwiazda znana z "Rancza" w młodości. Trudno w to uwierzyć, wyglądała olśniewająco

To Cię zainteresuje: Odzyskaj młody wygląd dzięki zadbanym włosom i nowej fryzurze