Tablica pamięci prezydenta Pawła Adamowicza została umieszczona przy ul. Bogusławskiego z okazji pierwszej rocznicy śmierci włodarza Gdańska.

Widnieją na niej ostatnie słowa tragicznie zmarłego prezydenta, które wygłosił ze sceny podczas finału WOŚP w styczniu 2019 roku, zanim został zaatakowany przez Stefana W.

Niestety w środę w nocy, młoda kobieta wymalowała sprayem na pamiątkowej tablicy krzyż celtycki, któremu przypisuje się też znaczenie nacjonalistyczne.

fot. czytelnik / Trojmiasto.pl

Policja zatrzymała już podejrzaną osobę o dokonanie aktu wandalizmu, ale na razie nie podaje powodów, które kierowały dwudziestokilkuletnią kobietą.

„Mogę potwierdzić, że została zatrzymana przez policjantów. Obecnie trwają czynności i wyjaśniamy okoliczności” - powiedział Mariusz Chrzanowski z KMP w Gdańsku.

Sprawa jest rozwojowa, a szczegóły powinny być znane już wkrótce.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: zmiany w organizacji ruchu na dwa tygodnie. Kierowcy będą musieli się liczyć z utrudnieniami

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Gdańsk: urzędnicy pochwalili się swoja skutecznością w działaniach dotyczących komunikacji miejskiej w czerwonej strefie

O tym się mówi: Gdańsk: lekarz wojewódzki komentuje możliwość utworzenia szpitala polowego w budynku Amber Expo. Co już wiadomo w tej sprawie