Trwają rozmowy z władzami MTG Amber Expo w Gdańsku gdzie w razie potrzeby miałby powstać szpital polowy.

Wysoki wzrost zakażeń spowodował, że ministerstwo zdrowia ogłosiło zamiar utworzenia aż siedmiu takich placówek w całym kraju.

Pierwsza z nich powstaje właśnie na Stadionie Narodowym w Warszawie. Kolejne maja być zlokalizowane w Gdańsku, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Wrocławiu i Poznaniu.

fot. Amber Expo

Powstanie szpitala polowego w Gdańsku skomentował właśnie dr Jerzy Karpiński.

„Jeszcze przed erą COVID-19 budynek ten, ze względu na ogromne możliwości techniczno-logistyczne był typowany na szpital tymczasowy. Rozmawialiśmy już na ten temat z dr. Piotrem Kobzdejem, który konsultował m.in. budowę szpitali w Londynie. Jest to osoba niezwykle kompetentna. Jednak Amber Expo musi jeszcze poczekać, jest za wcześnie na taką decyzję” - tłumaczy lekarz wojewódzki.

fot. Amber Expo

W obiekcie zmieściłoby się około stu łóżek dla pacjentów, którzy nie przechodzą tego zakażenia bardzo ostro.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: Gdańsk: zmiany w organizacji ruchu na dwa tygodnie. Kierowcy będą musieli się liczyć z utrudnieniami

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Gdańsk: urzędnicy pochwalili się swoja skutecznością w działaniach dotyczących komunikacji miejskiej w czerwonej strefie

O tym się mówi: Gdańsk: wizyta na cmentarzu kontra pandemia koronawirusa. Urzędnicy i Biskup apelują do ludzi w sprawie obchodów 1 listopada.