Od środy 21 października na ulicy Ujeścisko obowiązuje zmiana w organizacji ruchu. Urzędnicy podają, że od ulicy Kartuskiej aż do posesji nr 12 przy ulicy Ujeścisko zaplanowano zawężenie jezdni.

Z ruchu będzie tymczasowo wyłączony lewy pas drogi, a dojazd do zlokalizowanych tam posesji będzie się odbywał poboczem.

Ma to potrwać przynajmniej dwa tygodnie i zakończyć się w listopadzie.

Jaki jest powód prac drogowych?

Wiadomo, że te zmiany są związane z trwającą już modernizacją chodników i nawierzchni jezdni na ulicy Ujeścisko, a także przebudową tamtejszej sieci wodociągowej.

Urząd poinformował, że prace remontowe prowadzi firma Prasbet, a całkowity koszt tej inwestycji to około 1,6 miliona złotych.

Koniec przewidywany jest jeszcze na grudzień tego roku.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: III Gdańskie Targi Książki ponownie przełożone na inny termin z powodu koronawirusa. Kiedy się odbędą

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Gdańsk: urzędnicy pochwalili się swoja skutecznością w działaniach dotyczących komunikacji miejskiej w czerwonej strefie

O tym się mówi: Gdańsk: wizyta na cmentarzu kontra pandemia koronawirusa. Urzędnicy i Biskup apelują do ludzi w sprawie obchodów 1 listopada.