Pomimo pandemii i związanych z nią problemów i obostrzeń sanitarnych, organizatorzy uznają tegoroczny cykl plenerowych wydarzeń w Amfiteatrze Orana w Parku Oruńskim za wielki sukces.

„To jedyna scena w Gdańsku, na której regularnie odbywają się bezpłatne koncerty plenerowe, przyjeżdżają na nie widzowie z całego Gdańska” – mówił Piotr Chrzanowski ze Sceny Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury.

W lipcu i sierpniu odbywały się przedstawienia teatralne dla dzieci wystawiane przez Białostocki Teatr Lalek, Teatr Miniatura oraz teatr z Hajnówki, a we wrześniu swoje występy dali m.in. Zbigniew Zamachowski, Joanna Trzepiecińska, Andrzej Seweryn, Anna Guzik.

Odbyło się także wydarzenie pt. „W szkole wolności” upamiętniające heroiczną obronę Westerplatte podczas II Wojny Światowej.

fot. gdansk.pl

Na zakończenie cyklu, w niedzielę27 września, wystąpiła Natasza Urbańska, która zebrała rekordową liczbę widzów.

„Żywioł na scenie, rekord pod względem frekwencji, osób więcej niż na koncercie Zbigniewa Zamachowskiego, na którym bawiło się około siedmiuset widzów. Publiczność śpiewała z wokalistką, tańczyła, bawiła się świetnie” - podsumował Piotr Chrzanowski.

Organizatorzy uznali wydarzenie za godne zakończenie tego sezonu.

To też może cię zainteresować: Jakie miejsca najlepiej zobaczyć w Gdańsku? Siedem atrakcji, których nie można pominąć

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Gdańsk: wraca sprawa sprzedaży biletów w tramwajach i autobusach. Kierowcy oraz motorniczy chcą zmian. Co na to władze ZTM i władze miasta

O tym się mówi: Do gdańskich szkół trafiły dyspensery i płyny do dezynfekcji. Gdańska firma będzie pomagać placówkom