Firmy Port Service i Oekotec wyszli z inicjatywą pomocy w walce z koronawirusem gdańskim placówkom. Do wybranych 20 szkół trafi 100 podajników do płynu dezynfekcyjnego i 500 litrów płynu.

Wyszli z kolejną akcją z okazji inauguracji nowego roku szkolnego, która miała miejsce w nietypowych okolicznościach, jakie stworzyła pandemia.
Dyspensery i płyn trafiły do szkół i przedszkoli z północnego tarasu Gdańska. Każda z placówek otrzymała 5 dyspenserów i 25 litrów płynu. Sam sprzęt jest nowoczesny i bezdotykowy. Może być zasilany z sieci lub na baterię. Każda placówka będzie mogła ustawić go w miejscach, które uzna za stosowne, co pozwoli bardziej chronić bezpieczeństwo i zdrowie - mówi Miłosz Jurgielewicz, rzecznik Port Service.

- Z okazji inauguracji nowego roku szkolnego wróciliśmy z kolejną akcją. Dyspensery i płyn trafiły do szkół i przedszkoli z północnego tarasu Gdańska. Każda z placówek otrzymała 5 dyspenserów i 25 litrów płynu. Sam sprzęt jest nowoczesny i bezdotykowy. Może być zasilany z sieci lub na baterię. Każda placówka będzie mogła ustawić go w miejscach, które uzna za stosowne, co pozwoli bardziej chronić bezpieczeństwo i zdrowie - mówi Miłosz Jurgielewicz, rzecznik Port Service.

Dziesięć takich urządzeń otrzymał zespół szkolno-przedszkolny na gdańskich Stogach. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 27 i Przedszkola nr 16, Artur Jastrząb mówi, że chętnie przyjmują każdą taką formę pomocy. Te urządzenia są wyjątkowo nowoczesne w porównaniu z tymi otrzymanymi od Ministerstwa.

Z urządzeń będą korzystać głównie pracownicy placówek oświatowych.

Może cię zainteresować także: Rekord zakażeń na Pomorzu. Wysokie zagrożenie województwa

W tym tygodniu także: Sztab kryzysowy w Warszawie. O co chodzi