Nadbałtycka miejscowość, Gdańsk oferuje wiele malowniczych miejsc, po których spacer może być nową przygodą. Stare zabytki, cenne budynki i projekty architektoniczne, a także muzea – tym wszystkim urzeka miasto Gdańsk. Przedstawiamy 7 miejsc wartych odwiedzenia

Centrum Hewelianum

Historyczne miejsce, które łączy się z nowoczesnością – współczesne centrum nauki w stylu zabytkowego fortu na Górze gradowej. Te zabytkowe budynki zachęcają dziś do poznania świata i rządzących nim prawami. Centrum pełne jest wystaw interaktywnych, pozwalają zrozumieć lepiej świat, zarówno dzieciom jak i dorosłym.

Gdańsk – Oliwa

Malownicza dzielnica Gdańska. Zawiera piękny leśny park, w którym można oderwać się od miasta, będąc w jego samym centrum. Również katedra w Oliwie jest jednym z ciekawszych zabytków na szlaku Cysterskim. To w tej dzielnicy odbywają się liczne wydarzenia kulturalne – koncerty, wystawy, wydarzenia, które zabierają w podróż wgłąb historii.

Ulica Mariacka

Znajduje się w centrum gdańska, na Starym Mieście, które pełne jest zabytków i stwarza niezwykłą atmosferę. Wśród nich – ulica Mariacka. Posiada niezwykły charakter, a także posiada największy ceglany budynek w Polsce – bazylikę.

Żuraw

Jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w Gdańsku nad Motławą. Jest to jednocześnie jeden z najcenniejszych zabytków techniki nad Bałtykiem. To dźwig portowy, powstały w XVI wieku, mający pomagać w rozładowywaniu towarów ze statków przypływających do Gdańska.

Muzeum Drugiej Wojny Światowej

Muzeum, jedno z najmłodszych w Gdańsku , jest jednym z najliczniej odwiedzanych przez turystów. Historyczne atrakcje i wystawy, które pozwalają zwiedzającym zgłębić wiedzę poprzez kontakt z archiwalnymi zdjęciami czy dokumentami.

Ulica Długa

Zawiera najcenniejsze zabytki miasta Gdańsk. Tam właśnie można spotkać znaną fontannę Npetuna z XVII wieku, Ratusz Głownego Masta czy Dwór Artusa, służacy w XV wieku za miejsce spotkań kupców. Dziś spacer po ulicy Długiej oczarowuje zwiedzających i pokazuje historię.

Może cię zainteresować: Magda Gessler nie przestaje zaskakiwać. Wzruszyła córkę Larę do łez. O co chodzi

W tym tygodniu także: Koronawirus w znanej sieci sklepów. Gdzie wykryto wirusa i czy to będzie kolejne ognisko koronawirusa. Aktualizacja: jest stanowisko Żabki