Jak podaje "Radio Zet", wykryto koronawirusa w Żabce. 17 osób miało być oddelegowanych z pracy.

Nadarzyńska Żabka ofiarą koronawirusa

Podobno koronawirusa wykryto w centrum logistycznym Żabki w Nadarzynie, w województwie mazowieckim. W związku z czym, siedemnaście osób zostało osduniętych od pracy, albo z powodu stwierdzenia zakażenia, albo z potrzeby potwierdzenia zakażenia.

Coraz więcej doniesień słyszymy z całego kraju o nowych zakażeniach i nowych ognistach zakażeń koronawirusem, Z tego też powodu ludzie coraz bardziej boją się pełnić swoje obowiązki służbowe, czego przykładem jest 28-letnia ciężarna pacjentka, której trzy szpitale odmówiły pomocy.

Radio Kolor podało informację na swojej antenie.

Centrum logistyczne Żabki w Nadarzynie to miejsce, skąd towary są przewożone do sklepów. Trzech tamtejszych pracowników otrzymało pozytywne wyniki testów na koronawirusa

YT

Z komunikatu Żabki wynika, że na początku sierpnia wykryto trzy pozytywne przypadki koronawirusa wśród pracowników firmy, która zapewnia, że podjęto natychmiastowe działania zmierzające do utrzymania stanowisk pracy i wyeliminowania zagrożenia. Niestety 17 odób to nie objęło, gdyż zostały odsunięte od pracy. Jak poinformowała sama firma Żabka, podjęto kroki bezpieczeństwa.

Procedura objęła odsunięcie od pracy zarówno osób zakażonych, jak i ich współpracowników, a także dezynfekcję i ozonowanie wszystkich pomieszczeń.

Centrum logisyczne, o którym mowa, liczy w sumie 170 pracowników, a punkt pracuje w trybie normalnym, a czasowemu ograniczeniu uległa jedynie praca chłodni.

Oto pełne stanowisko Żabki w tej sprawie:

„Potwierdzamy, że na początku sierpnia w ramach podjętych działań zgodnie z obowiązującą procedurą, na terenie Centrum Logistycznego w Nadarzynie zidentyfikowano 3 przypadki występowania koronawirusa.W trosce o zdrowie pracowników oraz bezpieczną realizację dostaw, niezwłocznie uruchomiliśmy działania, które pozwoliły utrzymać ciągłość pracy Centrum, jednocześnie eliminując zagrożenia dla pracowników.Procedura objęła odsunięcie od pracy zarówno osób zakażonych, jak i ich współpracowników, a także dezynfekcję i ozonowanie wszystkich pomieszczeń. Osobom z kontaktu – jako najbardziej narażonym na infekcję – niezależnie od ich izolacji domowej zapewniona została możliwość bezpłatnych badań. Zaoferowaliśmy tę możliwość również wszystkim pozostałym pracownikom i współpracownikom, co umożliwiło weryfikację całego personelu Centrum pod kątem ryzyka zakażenia. W konsekwencji ogółem 17 osób zostało wyłączonych z pracy w związku z podejrzeniem lub stwierdzeniem zakażenia. Pracownicy zostali objęci odpowiednią opieką.Obecnie centrum pracuje normalnie, podjęte działania spowodowały jedynie czasowe ograniczenie pracy chłodni.Od początku pandemii wszystkie nasze centra logistyczne są objęte monitoringiem w zakresie stanu zdrowia wszystkich osób przebywających w tych obiektach. W centrach panuje wysoki reżim sanitarny, osoby pracujące w magazynach są wyposażone we wszelkie środki ochrony osobistej. Jesteśmy także w stałym kontakcie z miejscowymi Stacjami Sanitarno-Epidemiologicznymi”.

Co sądzicie o tych informacjach?

O tym się mówi: Maryla Rodowicz: jej trudne chwile wciąż trwają. Andrzej Dużyński nie daje za wygraną w sądzie. Czy zeznania gosposi rozwieją wątpliwości

Zerkinij: Wielka muzyczna gwiazda lat 60. odeszła. Kondolencje płyną z całego świata

O tym pisaliśmy: Sanepid pilnie poszukuje parafian, którym ksiądz z pozytywnym wynikiem testu na SARS-CoV-2 rozdawał komunię świętą