Jak podaje portal "Trójmiasto", Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku potwierdziała w piątek, 21.08.2020 r., 89 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 na terenie Pomorza. 21 zakażonych osób to mieszkańcy Trójmiasta.

YouTube

Zakażenia koronawirusem na Pomorzu w piątek 21 sierpnia

Z 89 nowo wykrytych przypadków koronawirusa najwięcej zanotowano w powiecie stargardzkim 24. Pozostałe potwierdzono u 16 osób z Gdańska, 11 z powiatu tczewskiego, 10 z powiatu wejherowskiego, 6 z powiatu puckiego, 5 z powiatu gdańskiego, 4 z powiatu kartuskiego, po 3 z Gdyni i powiatu chojnickiego, 2 z Sopotu, po 1 z powiatów malborskiego, kościerskiego, sztumskiego, nowodworskiego i lęborskiego.

Poinfromowano także o śmierci jednej osoby zakażonej SARS-CoV-2. To 70-letnia kobieta z Gdańska, która była hospitalizowana. U kobiety występowały choroby współistniejące. Łączna liczba zakażeń w województwie od początku pandemii wynosi 1065. W ciągu ostatniej doby wyzdrowiało 8 osób (łącznie 756).

trojmiasto.pl

Spodziewacie się wprowadzenia strefy żółtej lub czerwonej na Pomorzu?

To też może cię zainteresować: Pomorze: trudne pogodowo dni przed nami. IMGW wydało ostrzeżenia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Przez ponad 20 lat udawała lekarkę. Seryjna oszustka usłyszała zarzuty. Pracowała dla państwowej służby zdrowia

O tym się mówi: Kolejny minister z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa. O chorobie poinformował na mediach społecznościowych