Jak podaje portal "Trójmiasto" w ciągu ostatniej doby przybyło 68 nowych zakażeń. Jedna osoba przegrała walkę z COVID-19. Zakażenie potwierdzono m.in. u dwóch funkcjonariuszy Policji z Komendy Miejskiej w Gdańsku.

Nowe przypadki koronawirusa na Pomorzu

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą 17 osób z Gdyni, 15 z Gdańska, 12 z powiatu stargardzkiego, 8 z powiatu wejherowskiego, 4 z powiatu puckiego, 3 z powiatu gdańskiego, 2 z powiatu nowodworskiego i po 1 z Sopotu, Słupska oraz powiatów człuchowskiego, bytowskiego, chojnickiego, sztumskiego i kościerskiego.

Wśród zakażonych jest jeden z pracowników Domy Pomocy Społecznej mieszczącego się przy ul. Stargardzkiej w Gdańskiej. Podjęto decyzję o objęciu placówki izolacją. "Opiekunowie będą teraz pracować na okrągło, bez opuszczania obiektu. Nie ma jeszcze decyzji na jak długo" - powiedział w rozmowie z portalem "Trójmiasto" pracownik placówki.

Pixabay

Zakażeni policjanci

Jeden z zakażonych policjantów w momencie wystąpienia objawów zakażenia przebywał na urlopie. Po potwierdzeniu zakażenia nie wrócił do pracy i nie miał kontaktu z innymi funkcjonariuszami z gdańskiej Komendy Miejskiej Policji.

Drugie zakażenie potwierdzono u policjanta z drogówki. Wszyscy, którzy mieli z nim kontakt zostali poddani samoobserwacji. "Wszelkie procedury bezpieczeństwa są zachowane. W sumie w województwie pomorskim mamy zakażonych 4 policjantów, z czego 2 w Komendzie Miejskiej Policji w Gdańsku" - poinformował podinsp. Maciej Stęplewski.

trojmiasto.pl

Myślicie, że kolejne dni przyniosą jeszcze większą liczbę zakażeń?

To też może cię zainteresować: Pomorze: afrykański skwar nad Bałtykiem? Prognozy pogody zaskakują

Zobacz, o czym jeszcze pisliśmy w ostatnich dniach: Barszcz Sosnowskiego rozprzestrzenia się w kolejnym dużym mieście. Co zrobić, gdy zauważymy go na swojej drodze

O tym się mówi: Jacek Czaputowicz ogłosił odejście z Ministerstwa Spraw Zagranicznych przed odgórną rekonstrukcją rządu. To już czwarta w tym tygodniu. Co się stało