Jak podaje portal "Super Express", choć wiele osób miało nadzieję, że po kilku dniach upalnej pogody nastąpi ochłodzenie, prognzy pogody jasno wskazują, że lato nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. Do końca tygodnia na Pomorzu ma być gorąco, a wysoka temperatura będzie się dawać we znaki.

Upalna pogoda na Pomorzu

W czawarek 20 sierpnia termometry w Trójmieście mają pokazać od 25 do27 stopni Celsjusza. Meteorolodzy podkreślają jednak, że w pozostałej części województwa pomorskiego może być jeszcze cieplej. Czwartek będzie ostatnim dniem, kiedy temperatura nie będzie dla nas męcząca.

Pixabay

"Na przeważającym obszarze województwa prognozuje się temperaturę maksymalną w dzień od 28 do 30 stopni Celsjusza. Temperatura minimalna w nocy wyniesie od 18 do 19 stopni. W sobotę nadal będzie upalnie" - czytamy w komunikacie wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Niewykluczone, że w niektórych częściach województwa termometry pokażą 32 stopnie. Eksperci zapowiadają wprowadzenie drugiego stopnia alertu pogodowego dla województwa pomorskiego, który ma obowiązywać praktycznie przez cały weekend. Na przestrzeni kilku najbliższych dni zdaniem meteorologów pojawią się burze, które przyniosą w tej części kraju zmianę pogody.

Pixabay

Cieszycie się z zapowiadanej upalnej pogody?

To też może cię zainteresować: Gdańsk: na tory wyjedzie bezpłatny tramwaj. Przypomni o wyjątkowym zdarzeniu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Tego nikt się nie spodziewał. Ten krok Katarzyny Dowbor zaskoczył jej fanów. Co jest powodem takiej decyzji

O tym się mówi: W życie wchodzi nowe prawo. Można dostać nawet 1500 złotych, jakie warunki trzeba spełniać