Jak podaje portal "Gdańsk", 31 sierpnia odbędzie się gala wręczenia Nagrody Literackiej Miasta Gdańska Europejski Poeta Wolności 2020. Uroczystość odbędzie się w Filharmonii Bałtyckiej. Laur ma odebrać Sinéad Morrissey, oraz tłumaczka tej irlandzkiej poetki, Magdalena Heydel. Uroczystość uświetni opera "Ahat ilī - siostra bogów" do libretta noblistki Olgi Tokarczuk, która zasiada także w kapitule nagrody.

Zaległa gala

Pierwotnie gala miała się odbyć w marcu, ale pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany organizatorów. Zdecydowano o przeniesieniu Nagrody Literackiej Miasta Gdańska Europejski Poeta Wolności 2020 na 31 sierpnia. Niestety ze względu na panujące nadal ograniczenia związane z koronawirusem nie będzie możliwości spotkania się z nominowanymi do nagrody.

europejskipoetawolnosci.pl

"Szósta edycja Festiwalu Europejski Poeta Wolności to święto poezji i jej twórców. W tym roku na żywo spotkamy się jedynie z laureatkami Nagrody Literackiej Miasta Gdańska, Sinéad Morrissey (przyp. red. wyróżnioną za zbiór wierszy „O równowadze”), i jej tłumaczką, Magdą Heydel. Sylwetki pozostałych nominowanych przybliżymy podczas gali wręczenia Nagrody" - zdradza Aleksandra Szymańska, dyrektorka Instytutu Kultury Miejskiej.

Uroczysta gala

Gala wręczenia Nagrody Europejski Poeta Wolności 2020 oraz opera „Ahat-ilī - siostra bogów” Aleksandra Nowaka do libretta Olgi Tokarczuk rozpocznie się o godzinie 19:00. Ilość biletów jest ograniczona, a ich cena to 99 zł. Bilety sprzedawane są za pośrednictwem systemu ticketmaster.pl oraz w kasie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

"W związku z wymogami reżimu sanitarnego prosimy o przybycie na minimum 20 minut przed rozpoczęciem gali. Poza obowiązkową dezynfekcją rąk gorąco zachęcamy do noszenia maseczek ochronnych - jeśli nie w trosce o swoje zdrowie, to z troski o innych uczestników wydarzenia" - wyjaśnia Andrzej Gierszewski z Muzeum Gdańska.

YouTube

Wybieracie się na galę?

To też może cię zainteresować: Kawiarnia Olgi Tokarczuk przyciąga tłumy? Jak wygląda oferta i ceny w nowym lokalu noblistki

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Pierwsza rocznica odejścia Piotra Woźniaka-Staraka. "Dziś w miejscu spoczynku są piękne wrzosy". Oto, jak bliscy go opłakują

O tym się mówi: Ceny nad polskim morzem nie przestają zadziwiać. Na plaży można wykupić lożę. Ile kosztuje taka przyjemność