Jak podaje portal "Trójmiasto", 14 sierpnia Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała o 46 nowych zakażeniach koronawirusem w województwie pomorskim. 22 przypadki zanotowano w samym Trójmieście.

Koronawirus na Pomorzu raport sanepidu

Z 46 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem 13 wykryto w Gdańsku, 7 w powiecie puckim, 6 w Gdyni, 5 w powiecie kartuskim, po 3 w powiecie gdańskim i Sopocie, po 2 w powiatach sztumskim, bytowskim i stargardzkim, po 1 w powiecie nowodworskim, chojnickim i tczewskim.

Pixabay

Portal "Trójmiasto" dowiedział się w pomorskim sanepidzie, że wśród nowych potwierdzonych zakażeń 22 to osoby przebywające na kwarantannie i 3 osoby objęte dozorem epidemiologicznym. Stan zdrowia wszystkich zakażonych jest dobry. U wszystkich zostanie przeprowadzona konsultacja lekarska.

Od początku pandemi w województwie pomorskim potwierdzono 1420 przypadków zakażenia koronawirusem, 40 z nich zmarło.

trojmiasto.pl

Obawiacie gwałtownego wzrostu liczby zakażonych?

To też może cię zainteresować: Gdańsk: jedna z pomorskich europosłanek z zarzutami. O co została oskarżona

Zobacz, o zym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Przyłbica czy maseczka, co jest lepsze? Kto nie powinien nosić maseczek ochronnych? Podstawowe zasady okiem eksperta

O tym się mówi: Waloryzacja emerytur w 2021 nie będzie tak korzystna, jak obiecywano? Najnowsze informacje nie spodobają się seniorom