Według tradycyjnych zasad doświadczonych ogrodników kapustę należy zbierać przy suchej pogodzie, ostrożnie usuwając górne liście.

"Upewnij się, że główki kapusty są całkowicie suche, aby uniknąć nadmiernej wilgoci" - brzmi ważna rada. Zapakuj każdą główkę kapusty w papierową serwetkę lub miękki papier, a następnie zawiń w folię.

Sposoby przechowywania plonów, które są niezawodne

Przechowuj kapustę w opakowaniu w piwnicy lub na balkonie. Według ogrodników serwetka wchłonie nadmiar kondensacji, a folia ochroni warzywo przed wysychaniem. "Dzięki temu nawet po sześciu miesiącach przechowywania kapusta pozostanie świeża" - zapewniają ogrodnicy.

Kiedy mamy nadmiar kapusty lub główek kapusty, zachowujemy je na zimę, a najłatwiejszym sposobem przechowywania kapusty jest jednak włożenie jej do zamrażarki. Ważne jest, aby najpierw ją zblanszować, aby zatrzymać dojrzewanie, więc aby to zrobić, kroimy kapustę na naprawdę cienkie paski, a następnie gotujemy w wodzie, aż staną się przezroczyste, a następnie wyjmujemy je z wody i wkładamy do miski z zimną wodą, aby zatrzymać gotowanie.

Po ostygnięciu kapusty osuszamy ją, a następnie pakujemy paski kapusty do torebek do zamrażania, oznaczamy je etykietami, a następnie umieszczamy w zamrażarce. Mrożona kapusta może być używana do smażenia, można ją jeść samą lub z masłem.

Można ją też włożyć do zapiekanek lub zrobić naprawdę dobry posiłek z makaronem spaghetti. Warto mieć kapustę przez cały rok i jest to świetny sposób na wykorzystanie wszystkich główek kapusty, których nie zdołamy zjeść na świeżo.

Nie przegap: Duchowny apeluje. Tych zniczy nie należy kupować i kłaść na grobach najbliższych

O tym się mówi: Nie żyje znany wokalista. Był członkiem bardzo popularnego zespołu. Porażające kulisy sprawy